Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Seznam.cz se vypravil tam, kam se Google neodvážil od king014 - ono je to na mobilních zařízeních skutečně nepoužitelný,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 23. 10. 2013 11:39

  king014 (neregistrovaný) ---.170.broadband6.iol.cz

  ono je to na mobilních zařízeních skutečně nepoužitelný, na větším displayi člověk musí máchat rukama jak zběsilej aby trefil tu správnou dlažku. na malej se nic nevejde, hloupé obtěžující umístění skliku a k tomu český mobilní FUP.

 • 23. 10. 2013 11:15

  Jarda Vidim (neregistrovaný) 82.142.96.---

  Pavle, Filipe, díky za váš pohled.

  Fandím Seznamu v lecčems, tentokrát však doufám, že mu tento "experiment" nevyjde a vrátí se k dosavadní podobě SERPu. Z uživatelského hlediska ji totiž vnímám jako hodnotnější.

  Ve vašem shrnutí si dovolím maličko rozporovat následující:

  "Pokud největší CTR nyní měly první 3 pozice, tak nyní to mohou být na desktopu 1., 4, a 7. pozice" - tohle je hodně konspirativní teorie, která nebere v úvahu rozlišení monitorů a další omezující faktory. Každopádně se ale shodneme, že CTR SERPu se velmi pravděpodobně změní. Jak? To ukáže až realita změřená na dostatečně velkém vzorku dat.

  "Mobilní responsive? Špatně. Přijde nám, že tato verze na mobilech funguje špatně. Mobilní uživatel chce rychle znát odpověď. Design a velké screenshoty pro něj nemají velkou hodnotu." - IMHO je dlaždicové uspořádání "vymyšleno" právě pro mobilní zařízení. Neposkytne sice uživateli kvalitnější výsledky vyhledávání, ale je přehlednější a výrazně usnadní výběr stránky. Texty byly na mobilních zařízeních i do této chvíle sekundární.

  V rámci globálních změn, které může redesign Seznamu pro SEO a další obory internetového marketingu znamenat, se ale jedná pouze o nedůležité připomínky :)

  Jarda