Hlavní navigace

Seznam.cz v létě nasadí Live Search od Microsoftu

9. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká portálová jednička Seznam.cz od července tohoto roku vymění motor vyhledávání na globálním Internetu. Google nahradí vyhledávač Live Search od Microsoftu, jde o součást lednové dohody Seznamu a Microsoftu o strategické spolupráci. Ke změně nástroje pro vyhledávání ve světě jsme se rozhodli po důkladném srovnání technologie Live Search s tou, kterou jsme dosud využívali. Live nám poskytuje mnohem více prostoru pro přidání vlastních funkcí i pro marketingové nástroje, které budou výsledek…

Česká portálová jednička Seznam.cz od července tohoto roku vymění motor vyhledávání na globálním Internetu. Google nahradí vyhledávač Live Search od Microsoftu, jde o součást lednové dohody Seznamu a Microsoftu o strategické spolupráci. Ke změně nástroje pro vyhledávání ve světě jsme se rozhodli po důkladném srovnání technologie Live Search s tou, kterou jsme dosud využívali. Live nám poskytuje mnohem více prostoru pro přidání vlastních funkcí i pro marketingové nástroje, které budou výsledek vyhledávání ve světovém internetu efektivněji prezentovat uživatelům, uvedl Pavel Zima, výkonný ředitel Seznamu.

Pro prohledávání českých webů bude Seznam nadále využívat vlastní technologii. Čeští uživatelé si Live Search zatím příliš neoblíbili a nepomáhá ani jeho přednastavení v Internet Exploreru 7. To Seznam dlouhodobě vládne tuzemským vyhledávačům, nicméně v poslední době jeho podíl stagnuje a konkurenční Google si upevňuje pozici tržní dvojky. Podílu jednotlivých vyhledávačů na našem trhu jsme se věnovali naposledy v článku Vyhledávače: Seznam stagnuje, Google posiluje. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.