Hlavní navigace

Seznam.cz v létě nasadí Live Search od Microsoftu

Jiří Macich ml.

Česká portálová jednička Seznam.cz od července tohoto roku vymění motor vyhledávání na globálním Internetu. Google nahradí vyhledávač Live Search od Microsoftu, jde o součást lednové dohody Seznamu a Microsoftu o strategické spolupráci. Ke změně nástroje pro vyhledávání ve světě jsme se rozhodli po důkladném srovnání technologie Live Search s tou, kterou jsme dosud využívali. Live nám poskytuje mnohem více prostoru pro přidání vlastních funkcí i pro marketingové nástroje, které budou výsledek…

Česká portálová jednička Seznam.cz od července tohoto roku vymění motor vyhledávání na globálním Internetu. Google nahradí vyhledávač Live Search od Microsoftu, jde o součást lednové dohody Seznamu a Microsoftu o strategické spolupráci. Ke změně nástroje pro vyhledávání ve světě jsme se rozhodli po důkladném srovnání technologie Live Search s tou, kterou jsme dosud využívali. Live nám poskytuje mnohem více prostoru pro přidání vlastních funkcí i pro marketingové nástroje, které budou výsledek vyhledávání ve světovém internetu efektivněji prezentovat uživatelům, uvedl Pavel Zima, výkonný ředitel Seznamu.

Pro prohledávání českých webů bude Seznam nadále využívat vlastní technologii. Čeští uživatelé si Live Search zatím příliš neoblíbili a nepomáhá ani jeho přednastavení v Internet Exploreru 7. To Seznam dlouhodobě vládne tuzemským vyhledávačům, nicméně v poslední době jeho podíl stagnuje a konkurenční Google si upevňuje pozici tržní dvojky. Podílu jednotlivých vyhledávačů na našem trhu jsme se věnovali naposledy v článku Vyhledávače: Seznam stagnuje, Google posiluje. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
9. 2. 2009 13:23
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Vzhledem k tomu, jak mizerné zkušenosti mám s Live search jak na desktopu, tak z PDA, vyjádření pana Zimy čtu následovně: Sice to bude pitomě vyhledávat, ale zase se nám do toho bude lepší cpát reklama.
9. 2. 2009 14:13
Seznam se hodně změnil. Jejich teorie o prosperitě je kdo si nezaplatí ten je automaticky dole ve vyhledávání. Na tomto pravidlu si Seznam vesele nabaluje kapsy a nehledí na poměr kvalita stránky, ale na ceně kterou inkasuje. Pro mě je při vyhledávání zásadní kvalita webu. Proto používám z 90% google kde dostanu kvalitní odpověď (nemluvim o plecených odkazech).