Hlavní navigace

V Indii nebo v Číně se k seznamáckému e‑mailu nepřipojíte

20. 7. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jeden z našich čtenářů se při nedávné služební cestě po Asii nemohl přihlásit k e‑mailu na Seznamu, přestože na úvodní stránce Seznamu se mu došlé zprávy ukazovaly. Také zjistil, že mu do schránky nedojde pošta například z čínské univerzity. Požádali jsme společnost Seznam.cz o vyjádření, a potvrdila nám, že pokud jde o přístup ke schránce, plošně jsou blokovány IP rozsahy odpovídající Číně, Indii a Pákistánu. Chcete‑li se v některé z těchto zemí přihlásit ke své schránce, musíte znát IP…

Jeden z našich čtenářů se při nedávné služební cestě po Asii nemohl přihlásit k e‑mailu na Seznamu, přestože na úvodní stránce Seznamu se mu došlé zprávy ukazovaly. Také zjistil, že mu do schránky nedojde pošta například z čínské univerzity.

Požádali jsme společnost Seznam.cz o vyjádření, a potvrdila nám, že pokud jde o přístup ke schránce, plošně jsou blokovány IP rozsahy odpovídající Číně, Indii a Pákistánu. Chcete‑li se v některé z těchto zemí přihlásit ke své schránce, musíte znát IP počítače a o zpřístupnění schránky požádat technickou podporu Seznamu.

Podobně je tomu, pokud jde o příchozí zprávy: Seznam.cz potvrzuje, že do seznamácké schránky nedorazí nic z Číny a z několika států afrických. Odesílatel však údajně dostane upozornění na to, že zpráva nebyla doručena.

I pokud jde o poštu příchozí, lze podle prohlášení Seznamu „za předem daných podmínek domluvit pro konkrétního uživatele omezení těchto blokací“ s technickou podporou.

Seznam blokování vysvětluje jako „ochranu svých uživatelů“. Blokuje ty země, ze kterých „chodí velké množství spamů a žádné reálné e‑maily“. Možnosti požádat o odblokování přístupu ke schránce prý od začátku roku využili tři lidé.

CIF - osobnosti

Setkáte‑li se s blokací mimo zmíněné země, například v kavárně nebo ve veřejné knihovně, pak by mělo jít pouze o případ jednotlivý, ve kterém z daného IP docházel do Seznamu spam nebo viry, a lze se prý opět domluvit s technickou podporou na odblokování.

Technická podpora by měla být dostupná cestou živého dopisování ze všech zemí světa.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).