Hlavní navigace

Seznam je mrtev, ať žije Bojkot

19. 11. 1998
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Seznam byl dlouho první stránkou českého Internetu, alespoň co se návštěvnosti týče. Jak se však ukazuje, prvenství mu vyfoukl někdo jiný. Ano, nejnavštěvovanějším zpravodajským serverem u nás se stal Bojkot.

Aby také ne, když na něj včera ukazoval celý „žlutý“ český Internet. Před chvilinkou se vygenerovaly statistiky přístupů za včerejší den a díky Adamovi Haunerovi, který mne na ně upozornil, teď můžu zase upozornit já vás.

Včerejší den očima serveru www.bojkot.cz představoval 30247 unikátních hostů, zatímco Seznam jich nashromáždil „jen“ 18976 – fanfára pro vítěze, Bojkot má zlatou medaili. Upřímně řečeno obdivuji počítač Mobil serveru, na kterém Bojkot jede – přeci jen není na takovou zátěž běžně zvyklý a evidentně ji zvládl docela dobře.

Někdy v minulém století se udál v USA kuriózní případ, že se na jeden jediný den stal jakýsi chlapík prezidentem (byl tuším nějakým náhradníkem). Bohužel byl však právě jaksi společensky unaven, takže celé své funkční období prospal – a druhý den byl zvolen prezidentem někdo jiný. Také Bojkot byl první stránkou českého Internetu jen jeden jediný den, ale snad si to užil lépe. A spolu s ním snad i zmíněný Adam Hauner, který se tak stal aspoň na jeden den webmasterem nejnavštěvova­nějšího serveru u nás. Ostatně moc bych za to nedal, že i bannery, které byly pro Bojkot vytvořeny (a většina byla zase od Adama), nasbíraly rekordní počet impresí v dějinách českého Internetu – ale to už těžko někdo spočítá.

MM socky3

To jsou věci, co.

Marek Antoš

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.