Hlavní navigace

Seznam je mrtev, ať žije Bojkot

Marek Antoš

Seznam byl dlouho první stránkou českého Internetu, alespoň co se návštěvnosti týče. Jak se však ukazuje, prvenství mu vyfoukl někdo jiný. Ano, nejnavštěvovanějším zpravodajským serverem u nás se stal Bojkot.

Aby také ne, když na něj včera ukazoval celý „žlutý“ český Internet. Před chvilinkou se vygenerovaly statistiky přístupů za včerejší den a díky Adamovi Haunerovi, který mne na ně upozornil, teď můžu zase upozornit já vás.

Včerejší den očima serveru www.bojkot.cz představoval 30247 unikátních hostů, zatímco Seznam jich nashromáždil „jen“ 18976 – fanfára pro vítěze, Bojkot má zlatou medaili. Upřímně řečeno obdivuji počítač Mobil serveru, na kterém Bojkot jede – přeci jen není na takovou zátěž běžně zvyklý a evidentně ji zvládl docela dobře.

Někdy v minulém století se udál v USA kuriózní případ, že se na jeden jediný den stal jakýsi chlapík prezidentem (byl tuším nějakým náhradníkem). Bohužel byl však právě jaksi společensky unaven, takže celé své funkční období prospal – a druhý den byl zvolen prezidentem někdo jiný. Také Bojkot byl první stránkou českého Internetu jen jeden jediný den, ale snad si to užil lépe. A spolu s ním snad i zmíněný Adam Hauner, který se tak stal aspoň na jeden den webmasterem nejnavštěvova­nějšího serveru u nás. Ostatně moc bych za to nedal, že i bannery, které byly pro Bojkot vytvořeny (a většina byla zase od Adama), nasbíraly rekordní počet impresí v dějinách českého Internetu – ale to už těžko někdo spočítá.

EBF17 tip Braverman 2

To jsou věci, co.

Marek Antoš

Našli jste v článku chybu?