Hlavní navigace

Seznam přišel s e-mailovou aplikací pro iOS

30. 3. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V App Store můžete od tohoto týdne stahovat aplikaci seznamáckého E-mailu pro iOS. Je optimalizovaná pro displeje telefonů, tabletová verze není.

Uvedením E-mail.cz pro iOS Seznam splácí dluh na posledním z trojice nejpoužívanějších mobilních systémů – aplikaci svého freemailu pro Android i Windows Phone už nějakou dobu má.

Nová aplikace je jednoduchá – v zásadě umožňuje jen čtení a psaní mailů a jejich organizaci do složek. V nastavení si uživatel může zapnout také užitečné stahování všech zpráv do zařízení, takže bude mít maily k dispozici i offline.

Přístup k mailům si také můžete zabezpečit PIN kódem a aplikace umí i „kosmetické“ funkce jako je nastavení podpisu nebo nastavení obrázku do pozadí (vybrat je ovšem možno jen ze sedmi předpřipravených).

Po nainstalování aplikace požádá o povolení posílat push notifikace a při psaní první zprávy také o přístup k seznamu kontaktů v zařízení – je pak už jen na uživateli, zda jí to povolí.

Doufejme, že se Seznam poučil z bezpečnostních chyb, které ještě nedávno obsahovaly jeho aplikace pro Android. Je pravda, že na základě článku pro Lupu většinu z nich velmi rychle a ochotně opravil – viz: Mobilní aplikace Seznam – zabezpečení neznám.

KL24

Pokročilejší funkce jako je třeba podpora více účtů a přepínání mezi nimi, nebo správa složek a štítků v e-mailové aplikaci nehledejte – k tomu budete muset dále využít webové rozhraní. Na web vás ostatně aplikace přesměruje i například při registraci nového účtu.

Aplikace je optimalizovaná pro displeje iPhonů. Používat ji můžete i na iPadu – zde ovšem v klasickém 2× zvětšeném rozhraní. Seznam na blogu slibuje postupem času další aktualizace, třeba přijde i optimalizace pro tablety.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).