Hlavní navigace

Seznam vstupuje do Sleduj divadlo. Bude prodávat záznamy představení

10. 4. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Portál rozšiřuje seznam svých aktivit v kultuře. Jde o další akci týmu nového byznysu, kterému šéfuje Michal Feix.

Napřed vlastní produkce na Streamu, pak produkce filmu o Miladě Horákové a teď i divadlo. Portál vstupuje do projektu Sleduj divadlo, který se zaměřuje na záznamy divadelních představení. Administrativně celá akce bude fungovat tak, že autor projektu Martin Zavadil a Seznam založí novou firmu, kde bude mít portál 30 %. 

Seznam si tak otevírá další web s videem. Na rozdíl od Streamu je ale divadelní video-on-demand placené. Za online zhlédnutí na webu teď server účtuje 79 Kč, za stažení videa do počítače uživatel zaplatí 150 Kč a za zaslání DVD se záznamem domů 350 Kč.

"Naším hlavním zájmem je mít kvalitní a unikátní obsah. Máme v plánu postupně rozšiřovat množství představení, které je možné si na stránkách Sledujdivadlo.cz stáhnout či přehrát. Během prvních měsíců tak vlastně půjde o první projekt, kde našim uživatelům nabídneme možnost stáhnout či zhlédnout placený obsah dle vlastní volby,“ popisuje start projektu Marek Nový z nových projektů Seznamu. 

UXD

Zakladatel projektu Sleduj divadlo si od vstupu Seznamu slibuje především prostředky na rychlejší rozvoj. „Aktuálně se soustředíme na prohloubení spolupráce s dalšími divadelními scénami a rozšíření počtu nabízených záznamů. Začátkem května přidáme na web záznam jedinečného představení Žítkovské bohyně v podání divadla ve Zlíně,“ tvrdí v tiskové zprávě Zavadil.

Během léta by měla nová firma překopat web služby a do roka už by měli mít fanoušci on-line divadla možnost koukat na představení on-line nebo si ho stáhnout či objednat na DVD. 

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.