Hlavní navigace

Seznam: volba způsobu doručení zboží závisí na dostupnosti výdejních míst

21. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na platebním způsobu při nákupech online se dobírka ještě stále podílí třetinou. Ženy jinak upřednostňují bankovní převody, muži platby kartou.

V českém e‑obchodě stále převládá platba dobírkou, tvrdí Seznam.cz na základě výzkumu, který provedl prostřednictvím svého Výzkumníku. Vyšlo mu, že dobírku ještě stále upřednostňuje třetina tázaných. Na druhém místě je bankovní převod; ten prý vede u žen, zatímco muži se patrně méně bojí zaplatit na internetu kartou.

WT100

Celkově převládá doručení do domu, ale podstatný vliv na volbu doručení má dostupnost nebo nedostupnost výdejních míst: „Například u elektroniky volí doručení domů jen 33 % Pražanů, 51 % si ji raději vyzvedne osobně na prodejně či výdejním místě. Oproti tomu mimopražští v 60 % preferují doručení domů. Pobočku si vybírá jen 25 % z nich. Výjimečným produktem jsou potraviny, které si lidé nejraději nechávají dovážet až domů (70 % dotázaných), a to bez ohledu na region,“ shrnuje Jan Samko (Zboží.cz).

Seznam se dotazoval také na to, které mobilní platební aplikace lidé znají a používají. Výsledek pak zpracoval graficky. Alespoň jednu aplikaci prý zná 25 % dotázaných, některé využívá 14 %, ale většinou se jedná o mobilní bankovnictví. Z nebankovních aplikací vede ve známosti Mobito, zmínilo ho 6 % dotázaných.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).