Hlavní navigace

Skylink vyřadil Rádio Hey! ze satelitu Astra 3A. Dlouhodobě neplatí za kapacitu

3. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 2. 2011

AKTUALIZOVÁNO Satelitní služba Skylink posunuje přerušení vysílání Rádia Hey! Slovensko opět o něco dopředu. Její provozovatelé, společnosti TradeTec a Towercom, umístili na své webové stránky krátkou dvouřádkovou anotaci, v níž upozorňují o vyřazení této stanice z nabídky. Vyjádření výkonného ředitele Jaromíra Glisníka se nepodařilo získat – nachází se na služební cestě v zahraničí.

K TÉMATU: Slovenské Rádio Hey! nevysílá. Bez signálu je i na satelitu Astra 3A

MM socky3

Z důvodu dlouhodobého neplnění smluvních závazků vysílatele Rádia HEY! bylo ukončeno vysílání této rozhlasové stanice v nabídce Skylinku k 1.2.2011, uvádí na webu stručně obě firmy. Stanice už také není majetkem skupiny GES. Bohužel nevíme, co se děje se slovenským Rádiem Hey, protože ho již nevlastníme, sdělila DigiZone.cz mluvčí Jana Adamčíková. Podle neoficiálních informací je jeho novým majitelem společnost Prvé finančné družstvo z Piešťan. Ta je spřízněná s majitelem tamní rozhlasové stanice Rádio Aligtor. Je tedy možné, že právě na frekvencích Rádia Hey! se tento program v dohledné době objeví.

Podle serveru Mediálne.sk stojí za přerušením vysílání slovenského rádia Hey! dlouhodobé neplacení poplatků za šíření signálu. Na svém webu to uvedla společnost Towercom, dominantní provozovatel pozemních vysílačů na Slovensku a operátor satelitní služby Skylink. Jeden z majitelů rádia, Marko Duditš, serveru Mediálne.sk řekl, že vysílání bude obnoveno nejpozději do konce týdne. Slovenské rádio Hey! plánuje letos v létě přeformátování na čistě rockovou stanici.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.