Hlavní navigace

Slevomat dementuje zprávy o svém možném prodeji vydavatelství Mafra

1. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Deník E15 otevřel téma možného prodeje tuzemské slevové jedničky. Obě strany ale informace dementují.

Kolem Slevomatu se má točit Mafra Andreje Babiše. Investiční apetit vydavatelství roste. V polovině června koupila Mafra třeba realitní server AdInternet a další nákupy by měly následovat. Podle deníku by to mohla být právě slevová jednička. 

„Jméno Slevomat se teď v akvizičním týmu Mafry hodně skloňuje,“ cituje E15 jeden ze zdrojů, který si nepřál být jmenován. Oficiální vyjádření vydavatelství hovoří jen o tom, že firma sonduje internetový trh a hledá akviziční příležitosti. "O akvizici společnosti Slevomat ale v současné době nevede žádná jednání,“ dodává mluvčí Mafry Silvie Škábová

Podobný hlas zní i ze Slevomatu. „Zájemců o Slevomat bylo vždycky poměrně hodně, což zbytečně vytváří prostor pro spekulace, ale jeho prodej není aktuálně na pořadu dne,“ komentuje informace šéfka slevového serveru Marie Chytilová s tím, že vlastnictví společnosti je vnímáno strategicky. „Firmu chceme rozvíjet systematicky a rozkročit její působnost do několika dalších oblastí,“ upozorňuje Chytilová.

CIF - osobnosti

Smysl by akvizice nedávala ani expertům na fúze a akvizice. „Další konsolidace se na trhu slevových portálů dá očekávat, ale bude mít spíše podobu upevnění postavení těch několika nejsilnějších hráčů, kteří přečkali uplynulé čtyři roky, během nichž trh opustily bezmála tři čtvrtiny subjektů,“ tvrdí v E15 Martin Kartner z advokátní kanceláře CHSH Kališ & Partners. 

Na stránkách deníku E15 se ale poslední dobou prodává jedna velká firma za druhou. Minulý týden to byla zpráva o tom, že na prodej je Mall.cz. V týdeníků Euro, které také patří do skupiny Františka Savova, se objevila i zpráva o tom, že Ivo Lukačovič chce koupit podíl v Lupě. Obě zprávy byly dementovány.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).