Hlavní navigace

Slováci by koncesionářské poplatky zrušili, referendum je ale neplatné

20. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

20. 9. 2010

Naši východní sousedé rozhodovali v sobotu v referendu o možném zachování nebo zrušení koncesionářských poplatků za rozhlas a televizi. V něm se jasně Slováci vyjádřili proti dalšímu financování veřejnoprávních institucí z vlastních kapes. Věc má bohužel jeden háček. Referenda, kde se hlasovalo mimo jiné také o snížení počtu poslanců nebo omezení jejich imunity, se zúčastnilo pouze 22,84 procenta oprávněných voličů a bylo tak prohlášeno za neplatné.

K TÉMATU: Koncesionářské poplatky na Slovensku skončí, počítá s tím nová vláda

Voliči řekli jasné ne, a to ani ne tak komplikovaným a matoucím otázkám, jako spíš zneužívání referenda k politické kampani, uvedl pro agenturu ČTK politolog Michal Horský. Ti, kteří se akce zúčastnili, ve velké většině souhlasili se změnami, které by tato aktivita přinesla. Přesto, že referendum skončilo neúspěchem, ke zrušení koncesionářských poplatků by mělo tak jako tak dojít. Počítá s ním totiž současná vláda premiéry Ivany Radičové, která chce instituce financovat ze státního rozpočtu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.