Hlavní navigace

Slovenské New Model Radio by se mohlo objevit i na satelitu, bude záležet na ceně

26. 9. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Budeme samozřejmě hledat cestu, jak dostat vysílání k co nejširšímu počtu posluchačů, pokud nám to finanční podmínky dovolí,“ řekl DigiZone.cz šéfredaktor stanice Róbert Gregor.

Slovenská rozhlasová stanice New Model Radio, která tento týden získala celoplošnou digitální licenci od Rady pro vysílání a retransmisi (RVR), by mohla svůj signál šířit i prostřednictvím satelitu, a tudíž by byla bez problémů zachytitelná v České republice. Zdali se ale objeví na družici Astra 3B (pozice 23,5 stupně východně) nebo Thor (1 stupeň západně), na to je ještě předčasné odpovědět. Budeme se tím určitě zabývat, prozradil serveru DigiZone.cz Róbert Gregor, šéfredaktor stanice, která je otevřená jednání se všemi kabelovými operátory a chtěla by pokud možno proniknout „ke všem provozovatelům set-top-boxů“.

K TÉMATU: New Model Radio získalo celoplošnou digitální licenci na Slovensku

Budeme samozřejmě hledat cestu, jak dostat vysílání k co nejširšímu počtu posluchačů, pokud nám to finanční podmínky dovolí, konstatoval Gregor. Stanice prozatím počítá s distribucí prostřednictvím internetu, protože její vedení ho vidí jako momentálně nejdostupnější prostředek. Chceme se zabývat i nabídkou hardwarových digitálních radii pro naše posluchače na bázi jednoduchého wi-fi nebo jiného internetového připojení. Na trhu už existuje v tomto ohledu mnoho zajímavých a cenově dostupných produktů, doplnil šéfredaktor nové rozhlasové stanice New Model Radio, jež má své sídlo v Bratislavě.

KL24

ČTĚTE TAKÉ: Radio Samson Digital získalo licenci pro celoplošné digitální vysílání

Cílem hudebního rádia a informačního serveru New Model Radio je poskytnout posluchačům hudební tvorbu z celého světa, na bázi širokého spektra žánrů. I když určitou část vysílání bude tvořit angloamerická hudba, rádio ji nebude preferovat do takové velké míry, jako většina slovenských rádií. Dramaturgie denního vysílání bude sestavena převážně z nových skladeb, ale objeví se v ní i různé specializované hudební bloky, věnované hudbě minulých desetiletí. Večerní vysílání budou vyhrazeny specializovaným relacím, zaměřeným na jednotlivé hudební styly. Webové stránky projektu jsou dostupné na adrese http://www.newmodelradio.sk/.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).