Hlavní navigace

Slovenské televize Musicbox a TV Patriot mají výpadek

20. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 6. 2010

Pokud jste si dnes ráno zapnuli satelitní set-top-box a chtěli sledovat slovenské televizní stanice Musicbox a TV Patriot, měli jste smůlu. Oba kanály totiž postihl výpadek. Ten je pravděpodobně závažnějšího charakteru, protože stanice nejsou dostupné ani na internetu, kde běžně vysílají. Oba programy používají jako distribuční satelit pozici 0,8 st. západně, respektive 1 st. západně.

ICTZ23

ČTĚTE TAKÉ: Slovenská digitalizace se zpomalí, Markíza vyhrála soud o analog

Musicbox je distribuován také do řady českých domácností prostřednictvím kabelu nebo IPTV. Ani v těchto sítích není pochopitelně stanice dostupná, protože operátoři si berou její signál z družice. TV Patriot je podle svých webových stránek jedinou regionální televizí na Slovensku, která vypracovala a zrealizovala vlastní model celodenního obrazového vysílání zpravodajsko-zábavného programu s interaktivními prvky, Musicbox pak je slovenskou hudební stanicí hrající populární hudbu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.