Hlavní navigace

Slovenský rozhlas možná přece jen kývne na smlouvu se státem

Veřejnoprávní Slovenský rozhlas a tamní Ministerstvo kultury hodlají obnovit jednání o smlouvě se státem, která umožní financovat část výroby rozhlasu. Podobnou smlouvu hodlá uzavřít i Slovenská televize a měla by veřejnoprávním médiím zajistit účelové dotace pro výrobu pořadů ve veřejném zájmu.

KL2018 Tip nominace

Generální ředitelka Slovenského rozhlasu Miloslava Zemková původně prosazovala, aby rozhlas mohl ze státních peněz financovat i samotné vysílání nejen výrobu pořadů. I proto se obě strany zatím nedohodly. Jak informuje agentura TASR, rozhlas nakonec zřejmě kývne i na možnost, že by stát financoval i program. Původně vedení rozhlasu hodlalo financovat výrobu pořadů jen z vlastních zdrojů a z koncesionářských poplatků, aby si uchovalo větší míru nezávislosti.

Slovenský rozhlas v posledních měsících spustil několik doplňkových programů, které hodlá využít v digitálním vysílání. Zatím je šíří přes satelit, výhledově je chce zařadit do veřejnoprávního DVB-T multiplexu, který by měl odstartovat v příštím roce.

Našli jste v článku chybu?