Hlavní navigace

Fotosoutěž: vyfoťte výměnu antény na vysílači Krásné a vyhrajte knihu o vysílačích!

9. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
Poslední březnový týden dorazila zemská digitální televize na Pardubicko. Z vysílače Krásné v Železných horách lze digitálně naladit celkem devět televizních programů a navíc i sedm stanic veřejnoprávního Českého rozhlasu. Pro lepší příjem digitálního signálu musí České Radiokomunikace vyměnit na Krásném vysílací anténu. Server DigiZone.cz vyhlašuje společně s touto společností a Českým rozhlasem Pardubice soutěž o nejlepší fotografie z této výměny. Vyhrát můžete výpravnou publikaci o 36 nejvýznamnějších vysílačích v tuzemsku.

Pro výměnu antén použijí České Radiokomunikace speciální dvourotorový vrtulník Kamov Ka-32 od švýcarské společnosti Helliswiss, který provedl stejnou operaci v říjnu 2008 u hlavního pražského televizního vysílače na Žižkově. Server DigiZone.cz ve spolupráci s Českými Radiokomunikacemi a Českým rozhlasem Pardubice nyní vypisují soutěž o nejlepší fotografie z chystané výměny televizní antény na vysílači Pardubice – Krásné. Vítězové jednotlivých kategorií získají knihu Vysílací věže s přehledem 36 nejvýznamnějších televizních a rozhlasových vysílačů v České republice, kterou ve spolupráci s Českými Radiokomunikacemi vydalo vydavatelství freytag & berndt.

Kniha Vysílací věže

Soutěž proběhne ve třech kategoriích:

  • nejlepší jednotlivá fotografie
  • nejlepší soubor fotografií (maximálně šest snímků)
  • nejoriginálnější fotografie

Podmínky soutěže

Podmínkou účasti v soutěži je zaslání fotografií ve formátu JPG o maximální šířce 1000 bodů, které zachycují výměnu anténních systémů na vysílači Pardubice – Krásné speciálním dvourotorovým vrtulníkem Kamov Ka-32.

K výměně antény na pardubickém vysílači Krásné dojde 14. dubna 2010 a v případě nepřízně počasí 15. dubna 2010. Podrobnější informace o časovém harmonogramu této operace zveřejní DigiZone.cz den předem formou aktuality ve svém zpravodajství.

Uzávěrka a kam posílat fotografie

Kamov K-32 zahraničí 7

Snímky s úplným jménem autora a kontaktní adresou zasílejte do 20. dubna 2010 na adresu redakce@digizo­ne.cz.

MMF24

Zaslané snímky zhodnotí porota složená ze zástupců redakce serveru DigiZone.cz, Českých Radiokomunikací a Českého rozhlasu Pardubice. Jména vítězů a vítězné snímky zveřejní server DigiZone.cz v podobě fotogalerií na svých internetových stránkách www.digizone.cz.

Organizátoři soutěže si vymezují právo použít soutěžní snímky pro vlastní potřebu.

Partner soutěže

České Radiokomunikace

Mediální partner soutěže

Český rozhlas Pardubice

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).