Hlavní navigace

Spam: nečinnost se prý politikům nemusí vyplatit

17. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost McAfee v aktuální studii Spam Report došla k závěru, že laxní postoj jednotlivých národních vlád ke spammerům ohrožuje konkurenceschopnost ekonomiky. Kdyby se prý však naopak politici postavili spammerům a jejich byznysu, pomohli by tím jak národním ekonomikám, tak mezinárodnímu obchodu. Podle aktuální analýzy má nevyžádaná pošta a související podvody velmi negativní vliv na mezinárodní obchod. V důsledku spamu může docházet k automatickému blokování všech e-mailů na „geografickém“…

Společnost McAfee v aktuální studii Spam Report došla k závěru, že laxní postoj jednotlivých národních vlád ke spammerům ohrožuje konkurenceschopnost ekonomiky. Kdyby se prý však naopak politici postavili spammerům a jejich byznysu, pomohli by tím jak národním ekonomikám, tak mezinárodnímu obchodu. Podle aktuální analýzy má nevyžádaná pošta a související podvody velmi negativní vliv na mezinárodní obchod. V důsledku spamu může docházet k automatickému blokování všech e-mailů na „geografickém“ základě, tedy například elektronické pošty přicházející z určité národní domény či významné skupiny IP adres nebo psané určitým jazykem. Tato opatření bývají často nasazena trvale a mohou mít nežádoucí dopad i na legitimní komunikaci, uvádí McAfee.

ebf - partner 1

Podle McAfee vinou takového postupu proti záplavě nevyžádané reklamy a různých podvodných e-mailů mohou v dlouhodobém horizontu značně utrpět země, které ve svém adresním prostoru tolerují aktivity pochybných registrátorů domén či poskytovatelů hostingu. Například velké množství spamů nabízejících v posledních měsících farmaceutické výrobky pocházelo z Ruska a Číny. Jeden z ruských webů nabízí zájemcům přímo rozeslání stovek milionů spamových zpráv na 150 milionů e-mailových adres po celém světě. Protože jako ochrana před těmito typy spamu je často zvoleno plošné blokování, budou v důsledku toho postiženy i další firmy působící v dané zemi, tvrdí McAfee.

Registrátoři domén a poskytovatelé hostingu, kteří poskytují zázemí spammerům, tak prý svým benevolentním chováním znehodnocují legitimní investice i do dalších domén v příslušné doméně nejvyšší úrovně, respektive do projektů na nich běžících. Analytici z McAfee se domnívají, že bez legislativních i policejních kroků bude pro firmy z takových zemí stále obtížnější obstát na mezinárodních trzích. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).