Hlavní navigace

Názory k článku Speciální Thunderbird pro netbooky? Možná už brzy

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 12. 2009 8:52

  petrph
  Čím dál se dostáváme k tomu, že obdivované netbooky nejsou jakou novou vývojovou větví, která by zastavila opakovanému nárůstu a bobtnání jak požadavků Sw, tak i následných HW konfigurací. Představa byla že nám stačí jednoduchý počítač na jednoduché operace jako je internet mail, psaní dokumentů. A teď vidíme že ani na tyto jednoduché operace výkonem netbooky nestačí. Takže se musí vytvářet speciální odhlehčené operačních systémů i aplikací. Hádám, že (při současném stavu webu plného flash reklam a videí) se budou pro netbooky vytvářet speciální verze webových stránek. Tváří v tvář tisícům programátorů a tvůrců SW, kteří musí pro tuhle novou "platformu" upravovat stávající nebo vytvářet odlehčené verze svých produktů, stojí masa uživatelů, co si s nepříliš velkou slevou zakoupili poddimenzované netbooky s ořezanou konfigurací, a najednou zjistují že jsou jim na pytel..
 • 7. 12. 2009 13:19

  Honza (neregistrovaný) ---.135.broadband4.iol.cz
  ackoliv vlastnim "plnotucny" notebook nekdo by mozna i rekl desktop replacement (HP 8510p), tak to bobtnani SW me nehorazne leze krkem a lite verzi bych asi pouzival i na svem notebooku.
 • 7. 12. 2009 13:46

  vlabra (neregistrovaný) 193.85.226.---
  Otázka je, kdo za to může.

  Zákazníci?
  Asi těžko, ti chcou za levno mailovat, internetovat a sem-tam napsat nějaký dokument. Tak na co kupovat nové a drahé stroje, když všechno dobře fungovalo na strojích před 5 lety.

  Výrobci HW?
  Asi ne, ti jenum uspokojují poptávku. Vyrábí stroje s výkonem sice 5 let na zpět, ale za to levně a s nízkou spotřebou.

  Výrobci SW?
  Trefa do černého. Ti si za posledních pár let zvykli, že není třeba SW optimalizovat pro výkon. Však pokrok v HW to nějak srovná, tak naco se tím zabývat. Hlavně že je všechno Cool a In.