Hlavní navigace

Společnost SES testuje přenos ve virtuální realitě a také novinku jménem HDR10+

16. 9. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: SES
Veletrh IBC 2017, který se koná v Amsterdamu od 14. do 19. září, bude mj. svědkem živého satelitního přenosu ve virtuální realitě a první veřejné prezentace dynamického HDR10+.

Na letošním veletrhu IBC prezentuje společnost SES, která je známá svými družicemi Astra, ve spolupráci s dalšími firmami nejen VR, ale také televizní přenos typu HFR (High Frame Rate), tedy s vysokou snímkovou rychlostí až 100 Hz. Ten SES testoval už v květnu ve spolupráci s LG. Nyní se k nim připojují i společnosti 4-Ever, Ateme a France Television. Přenos proběhne přes satelit Astra 19,2 °E a bude ukazovat hodně dynamické akční scény tak, aby poukázal na výhody zobrazení sta snímků za sekundu ve srovnání s dnešním 50snímkovým standardem televizního vysílání v Evropě. Vše bude zobrazováno na televizoru OLED od LG, který bude využívat prototypovou verzi firmwaru pro HFR.

Návštěvníci také uvidí ještě před veletrhem IFA 2017 představený systém HDR10+ na kterém se podílely firmy 20th Century Fox, Panasonic a Samsung a které ho chtěly prezentovat až na lednovém CES 2018. Ten používá dynamická metadata, a má tudíž schopnost ovlivnit (upravit) každou scénu, každé filmové políčko. První živý 4K přenos prostřednictvím satelitu s využitím HDR10+ se uskuteční ve spolupráci se Samsungem.

K TÉMATU: Čeká nás další souboj velikánů. Přichází HDR10+

LG a SES testují na Astře vysílání s technologií High Frame Rate, HFR

ebf - tip do článku - debata

A virtuální realita? Živý satelitní přenos panoramatického videoobsahu s rozlišením 10 000 × 2000 bodů zachytí centrum města Lucemburk a postará se o něj divize SES Video. Obraz bude možné sledovat pomocí náhlavní soupravy pro VR a také na displeji s 360stupňovým panoramatickým obrazem. Vše probíhá ve spolupráci se společností Fraunhofer HHI a právě její kamera Omnicam-360 bude zachycovat živou scénu z centra města. Ta se následně prostřednictvím satelitu Astra 2E (28,2 °E) přenese přímo do stánku SES na veletrhu IBC.

Společnost SES neustále zkoumá nové technologie a spolupracuje se zákazníky a odborníky z televizního odvětví, aby ještě více zlepšila sledování obsahu s cílem vždy přinést strhující zážitek, uvedl Thomas Wrede, viceprezident pro nové technologie a standardy divize SES Video. Rádi přivítáme návštěvníky IBC, kteří budou moci zažít město Lucemburk prostřednictvím virtuální reality, vychutnají si obraz s využitím technologie HFR a objeví úrovně jasu pomocí technologie HDR10+.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).