Hlavní navigace

Spoluvlastník Primy má nového prezidenta. Skandinávskou MTG povede Jørgen Madsen

Lukáš Polák

Nový president a výkonný ředitel spoluvlastníka Prima Group je manažerem s velkým know-how. Pro MTG pracuje už od roku 1994. Bohaté zkušenosti má zejména v oblasti placené televize.

Doba čtení: 1 minuta

Jørgen Madsen, bývalý člen výkonného vedení Modern Times Group (MTG), která je v Česku polovičním vlastníkem televizí Prima family, Prima Cool a Prima love, a také někdejší výkonný vicepresident MTG Nordic Broadcasting, bude 15. září uveden do funkce prezidenta a výkonného ředitele celé MTG. Ve funkci nahradí Hanse-Holgera Albrechta, který z MTG odejde v září a stane se prezidentem a výkonným ředitelem globální telekomunikační skupiny Millicom International Cellular S.A.

Interka19

Madsen začal pro MTG pracovat v r. 1994, kdy byla dceřinou společností koncernu Investment AB Kinnevik, a zastával nejrůznější pozice, například vedoucího sponzoringu pro TV3, vedoucího Viasat Sport v Dánsku nebo vedoucího Viasat Sport pro severskou oblast. Předseda představenstva MTG David Chance k jeho jmenování uvedl: Za těch mnoho let své práce v MTG dokázal, že je inspirující vedoucí pracovník a vynikající manažer mnoha našich činností a rovněž tak cenný člen vrcholového vedení skupiny. Tuto funkci přebírá v klíčovém okamžiku rozvoje skupiny.

Představenstvo a já bychom také chtěli poděkovat Hansi-Holgerovi jako jednomu z nejdéle působících a nejúspěšnějších výkonných ředitelů v tomto oboru za jeho obrovské přispění k rozvoji a expanzi MTG za uplynulých téměř 12 let. Měl zásadní podíl na rychlém růstu skupiny a na vzniku přední mediální skupiny s jedinečným geografickým rozpětím, nešetřil chválou na adresu Albrechta předseda představenstva MTG David Chance. Hans-Holger Albrecht na MTG naopak ocenil řadu talentovaných lidí „zapálených pro věc“, kteří stanovili jasný kurz směřování.

Našli jste v článku chybu?