Hlavní navigace

Švédsko

Tři Češi měli přístup do švédských státních systémů a k tajným informacím

Tři pracovníci české pobočky IBM měli nějakou dobu od roku 2015 přístup do systémů švédské dopravní správy Transportstyrelsen. Švédská média informují, že si státní dopravci objednali od IBM správu sítí a neprovedli řádné zabezpečení. Zaměstnanci…

Jak vážně lze brát OSN? Vyjádření k Assangeovi je trochu křečovité

Juliana Assange lze chápat, Spojené státy ho velmi, ale opravdu velmi chtějí. Na druhou stranu měly několik let na to, aby případně zařídily jeho likvidaci.

Doba čtení: 6 minut

Švédsko: vlastníci práv nemohou nutit ISP k blokování Pirate Bay

Poskytovatel připojení k internetu nenese spoluvinu na případném porušování zákona jeho zákazníky. A hudební průmysl je stále tam, kde byl.

Doba čtení: 1 minuta

Poloviční majitel Primy se definitivně zbavil byznysu v Rusku, vydělal miliardu

Prodej mediálních aktiv, který byl nyní realizován, generoval za prvních devět měsíců letošního roku tržby v přepočtu 2,89 miliardy Kč a provozní zisk 295 milionů Kč.

Doba čtení: 1 minuta

Zúčastní se Česká republika v příštím roce opět Eurovize? Jasno bude tento měsíc

UVNITŘ FOTO – Veřejnoprávní televize považuje letošní ročník pro Českou republiku i díky novému přístupu k volbě interpretů a jejich skladby za nejúspěšnější.

Doba čtení: 1 minuta

Barrandov Muzika odhalila trumfy proti Šlágr TV, cílit chce i na milovníky country

TÝDENNÍ REVIZE – Nová stanice bude k dispozici v Regionální síti 8 Českých Radiokomunikací, satelitu Astra i u kabelových operátorů. Odstartuje přesně za týden.

Doba čtení: 5 minut

Spolumajitel Primy, skupina MTG, propustí stovky lidí. Česka se změny nedotknou

„Rozhodnutí a opatření, která jsme učinili, byla velmi obtížná, protože naši skupinu opouští i velmi schopní kolegové, ale jsou nezbytná,“ uvedl šéf MTG a její výkonný ředitel Jørgen Madsen Lindemann.

Doba čtení: 1 minuta

Spolumajitel Primy koupil většinový podíl v další platformě s internetovým vi­deem

Akvizice v oblasti on-line videa jsou pro MTG důležitou součástí strategie posledních měsíců. Placenou platformu s on-line videem chce v České republice spustit i sama Prima.

20. 7. 2015 8:42
Doba čtení: 1 minuta

Spolumajitel Primy potvrdil, že se stáhne z Ruska. Reaguje na změny v legislativě

„MTG se rozhodla překvalifikovat svůj postoj v CTC Media z „majetkové účasti“ na „ukončení činnosti“. Podíl MTG v CTC Media je nyní na prodej,“ uvedla švédská skupina.

Doba čtení: 1 minuta

Spolumajitel Primy se zřejmě stáhne z Ruska, hledá kupce svého podílu v CTC Media

Případný odchod švédského mediálního koncernu přímo souvisí s novým mediálním zákonem, který zakazuje zahraničním majitelům vlastnit víc než 20% podíl v ruských médiích.

Doba čtení: 2 minuty

Atmosférická anomálie: Poslechněte si, jak hrál v Praze digitální rozhlas od BBC

Za anomáliemi na televizních i rozhlasových pásmech může v těchto dnech tlaková výše ve spojení s inverzním počasím. Rekordním DAB úlovkům svědčí i volné někdejší III. TV pásmo.

Doba čtení: 1 minuta

Torrentový server Pirate Bay je po zásahu policie mimo provoz

Švédská policie podle serveru TorrentFreak při cíleném zátahu ve stockholmském datacentru zabavila servery a počítače, na kterých Pirate Bay běžel.

Doba čtení: 1 minuta

History Channel se dočká sourozence. Zda přijde i do Česka, je zatím otázkou

H2 vzniká jako odpověď na poptávku některých diváků po původním zaměření stanice History Channel. Ta se za posledních několik let postupně odchýlila od svého původního zaměření.

Doba čtení: 1 minuta

Placené kanály Viasat čeká 29. dubna redesign, Viasat Explorer se přejmenuje

„Investovali jsme do silnějšího obsahu a na našich kanálech nyní nabízíme mnohem více exkluzivních evropských premiér,“ uvedla viceprezidentka divize Pay-TV East skupiny MTG Karin Heijink.

Doba čtení: 1 minuta

Pavel Krbec z Novy bude rozvíjet internetové aktivity polovičního majitele Primy MTG

DOPLNĚNO – „Budu pracovat mimo jiné dál s myšlenkami, s nimiž přijde na Primu šéf internetové sekce Daniel Grunt,“ řekl DigiZone.cz Pavel Krbec, který nastupuje přímo jako člen týmu MTG.

2. 1. 2014 18:58
Doba čtení: 1 minuta

Mladík dostal pokutu 13 milionů korun za sdílení nelegální kopie filmu

Švédský soud při výši pokuty vycházel z částky, za kterou by filmové studio bylo k filmu ochotno prodat licenci na bezplatnou distribuci. Vyčíslování škod je kontroverzní i v Česku.

Doba čtení: 3 minuty

Česká republika se nemusí za nabídku sportovních HD kanálů stydět, s Evropou drží krok

V České republice a na Slovensku je možné v nabídkách operátorů najít téměř jednu desítku programů ve vysokém rozlišení, a za toto číslo se rozhodně nemusíme stydět.

Doba čtení: 5 minut

Linus Olsson (Flattr): Obsah chce být volně dostupný, ale musí být způsob, jak za něj platit

Přesvědčit lidi, aby platili za obsah dostupný zdarma, nebylo nakonec zdaleka tak těžké, jako vyvinout systém, který to umožňuje, svěřuje se v prvním díle našeho rozhovoru Linus Olsson. Spoluzakladatel služby Flattru byl hostem letošního Czech Internet Fora.

16. 11. 2012 6:30
Doba čtení: 12 minut

VIDEOGALERIE: Nový kanál plný Jamese Bonda, premiéry britské Sky a identy Canal+

UVNITŘ VIDEA Po promo spotech z domácí produkce vám server DigiZone.cz přináší také to nejlepší ze zahraniční televizní scény. Top událostí je start speciálního kanálu věnovanému agentovi 007.

Doba čtení: 1 minuta

VIDEOGALERIE: Prázdninové self promo spoty zahraničních filmových stanic

UVNITŘ VIDEO Na co se mohli a ještě mohou těšit v těchto týdnech zákazníci zahraničních placených služeb na svých obrazovkách? To prozradí naše další videogalerie.

Doba čtení: 1 minuta

Spoluvlastník Primy má nového prezidenta. Skandinávskou MTG povede Jørgen Madsen

Nový president a výkonný ředitel spoluvlastníka Prima Group je manažerem s velkým know-how. Pro MTG pracuje už od roku 1994. Bohaté zkušenosti má zejména v oblasti placené televize.

31. 7. 2012 17:33
Doba čtení: 1 minuta

Vlastník Primy byl loni ve ztrátě. V Česku se mu ale dařilo

Doba čtení: 1 minuta

Videopůjčovna Primy okopíruje vzor od mateřské MTG, službu ViaPlay

Doba čtení: 1 minuta

Populární BBC iPlayer bude dostupný globálně

12. 12. 2011 9:13
Doba čtení: 2 minuty

Zavedení systému DVB-T2 v Česku má svá pro i proti

V souvislosti s budoucností pozemní digitální televize v České republice se hovoří o zavedení vysílání v systému DVB-T2, s nímž bude spojeno například šíření signálu v HD kvalitě. Kritici tvrdí, že tento krok přichází pozdě a tudíž je nesmyslný. Kdo chtěl placenou televizi, což je model, s nímž České Radiokomunikace u DVB-T2 do budoucna počítají, nebo nad touto možností alespoň vážně uvažuje, pořídil si například satelit. Jsou ale tvrzení kritiků pozemní televize druhé generace oprávněná? Řada faktů totiž hraje ve prospěch DVB-T2.

Doba čtení: 5 minut

Hudební pirátství na ústupu, díky streamingu hudby

Studie švédské společnosti Media Vision (v originále zde) týkající se návyků „stahovačů“ upozorňuje na rapidní pokles hudebního pirátství. Pouze 23% švédských uživatelů stahuje hudbu nelegálně. Media Vision uvádí, že je to hlavně díky rozvoji služeb, které umožňují streaming hudby a výraznému růstu jejich užívání.

Doba čtení: do minuty

Příjem VKV rozhlasu z extrémních dálek - Dánska a Švédska

Poslední dny zaznamenávají fanoušci dálkového příjmu rozhlasového i televizního vysílání doslova "žně": v České republice lze naladit vysílání ze zemí, odkud byste to rozhodně nečekali. Konkrétně včera, ve středu 28. září, byly podmínky tak dobré, že se vyrovnaly snad jen situaci před čtyřmi lety, kdy jsme na DigiZone.cz popisovali příjem rádií ze Skandinávie. Ne jinak tomu bylo i nyní. V Praze bylo možné na kvalitní venkovní anténu naladit stanice z Dánska nebo Švédska. Přinášíme vám jejich audionahrávky, nad jejichž kvalitou občas zůstává rozum stát.

Doba čtení: 8 minut

Tržby vlastníka Primy rostly, přesto, že zisk klesl

21. 7. 2011 13:03
Doba čtení: 1 minuta

Spoluvlastník Primy uzavřel produkční společnost Strix Television

26. 5. 2011 6:30
Doba čtení: 1 minuta

Spuštění systému DVB-T2 v Česku není problém. Otázkou je, zda ho chce trh

Český metrologický institut ve spolupráci s Českými Radiokomunikacemi včera v prostorách pražské věže na Žižkově prezentoval první výsledky testů systému DVB-T2, který je možné právě z této lokality zachytit od loňského listopadu. Zúčastnění odborníci, mezi kterými nechyběli všichni techničtí ředitelé televizí, které se zkušebního vysílání účastní, zástupci výrobců elektroniky i vybraní novináři, se mohli seznámit také s plány tohoto vysílání do budoucna. České Radiokomunikace nevylučují, že by případně otestovaly také technologii hybridní televize HbbTV a vysílání s 3D obrazem.

Doba čtení: 8 minut