Hlavní navigace

Spolumajitel Primy koupil většinový podíl v další platformě s internetovým vi­deem

20. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Akvizice v oblasti on-line videa jsou pro MTG důležitou součástí strategie posledních měsíců. Placenou platformu s on-line videem chce v České republice spustit i sama Prima.

Spolumajitel mediální skupiny Prima, švédská MTG, získala jedenapadesátiprocentní podíl v Zoomin.TV, on-line video síti, která se věnuje primárně krátkým zábavným videím, výrobě obsahu a prodeji inzerce. Jde o další ze strategických kroků, kterou MTG podniká v oblasti posílení on-line videa. Nedávno server DigiZone.cz informoval své čtenáře o akvizici zábavné sítě ESL, která se orientuje na oblast sportovního on-line videa. Kromě zmíněných značek je MTG taktéž provozovatelem videoportálu Viaplay Nordic. Placenou on-line videoslužbu chce provozovatel FTV Prima do budoucna mít i v České republice.

KL22 hlasovani

NEPŘEHLÉDNĚTE: Prima se dostane k novému videoobsahu, její spolumajitel získal podíl v hráčské ESL

Zoomin je pátou největší multikanálovou sítí na světě. Měsíčně má tato platforma okolo dvou miliard shlédnutí on-line videa a prostřednictvím svého kanálu na YouTube eviduje 100 milionů odběratelů. Síť Zoomin zahrnuje taktéž dva miliony publikujících prostřednictvím významných platforem, jako jsou mimo jiné Yahoo, AOL, Bild a Telegraaf. Denně vygeneruje platforma Zoomin okolo 400 prémiových krátkých videí v osmnácti jazycích a sedmadvaceti kategoriích od videožurnalistů po celém světě. Zoomin taktéž zastupuje při prodeji on-line inzerce třetí strany, a to konkrétně značky jako P&G, Philips, Volkswagen a Unilever.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.