Hlavní navigace

Spolumajitel Primy, skupina MTG, propustí stovky lidí. Česka se změny nedotknou

24. 8. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Rozhodnutí a opatření, která jsme učinili, byla velmi obtížná, protože naši skupinu opouští i velmi schopní kolegové, ale jsou nezbytná,“ uvedl šéf MTG a její výkonný ředitel Jørgen Madsen Lindemann.

Švédská skupina MTG, která v České republice spoluvlastní mediální skupinu Prima, jež je provozovatelem stanic Prima, Prima Cool, Prima love a Prima Zoom, dnes oznámila start restrukturalizačního programu. Ten bude zahrnovat i propuštění přibližně tří stovek zaměstnanců. Našeho regionu se však tato plánovaná změna dotknout nemá. Operace cílí především na skandinávské země, konkrétně Švédsko, Norsko a Dánsko, ale také Velkou Británii. Cílem je především vytvořit ziskový potenciál firmy a lépe reagovat na požadavky trhu po digitálním obsahu. Změny se mají negativně promítnout i do výsledků hospodaření za třetí kvartál.

KL23 hlasovani

ČTĚTE TAKÉ: Krbec jedním z jednatelů společnosti MTG Broadcasting CZ, servisní firmy Primy

Náklady na restrukturalizaci byly vyčísleny na 700 milionů SEK (Švédských korun), tedy přibližně 2,1 miliardy korun. Restrukturalizace by naopak měla do budoucna pro MTG znamenat úsporu nákladů ve výši 600 milionů SEK, tedy 1,8 miliardy korun. Tyto peníze mají být investovány zpět do restrukturalizačního procesu, v němž chce švédská skupina reflektovat rostoucí poptávku po on-line videoobsahu. Tato skutečnost už se v minulosti Primy přímo dotkla, když se mediální skupina Prima dostala díky akvizicím MTG k zajímavým titulům pro internet. V tomto směru chce posilovat i nadále.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).