Hlavní navigace

Spolumajitel Primy potvrdil, že se stáhne z Ruska. Reaguje na změny v legislativě

7. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„MTG se rozhodla překvalifikovat svůj postoj v CTC Media z „majetkové účasti“ na „ukončení činnosti“. Podíl MTG v CTC Media je nyní na prodej,“ uvedla švédská skupina.

Švédská skupina MTG, spolumajitel společnosti FTV Prima, která v České republice provozuje stanice Prima, Prima Cool, Prima love a Prima Zoom, potvrdila, že se stáhne z ruského trhu. V oficiálním tiskovém prohlášení včera informovala odbornou veřejnost, že dává k dispozici 37,9% podíl v tamní CTC Media. Ta už z trhu obdržela prozatím nezávaznou nabídku na odkup jejího pětasedmdesátiprocentního podílu. CTC Media při této příležitosti taktéž vydala oficiální tiskové prohlášení. MTG tímto krokem reaguje na změny v ruské legislativě týkající se vlastnictví médií, které vejdou v platnost v lednu 2016.

Cloud23

K TÉMATU: Spolumajitel Primy se zřejmě stáhne z Ruska, hledá kupce svého podílu v CTC Media

MTG se rozhodla překvalifikovat svou pozici v CTC Media z „majetkové účasti“ na „ukončení činnosti“. Tento krok přichází v návaznosti na změny týkající se vlastnictví hromadných sdělovacích prostředků. Podíl MTG v CTC Media je nyní na prodej, uvedla švédská skupina. Dále konstatovala, že počínaje hospodářskými výsledky za druhý kvartál letošního roku, které by měly být zveřejněny ještě v průběhu tohoto měsíce, bude hlásit kategorie „pokračování“ a „ukončená činnost“ samostatně. Výsledky CTC Media tedy dostanou vlastní kategorii. MTG k tomuto kroku přistoupila i proto, že hodnota akcií ruské skupiny nedávno prudce klesla a podepsala se tak na celkových výsledcích hospodaření.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).