Hlavní navigace

History Channel se dočká sourozence. Zda přijde i do Česka, je zatím otázkou

29. 10. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

H2 vzniká jako odpověď na poptávku některých diváků po původním zaměření stanice History Channel. Ta se za posledních několik let postupně odchýlila od svého původního zaměření.

Společnost A+E Networks se rozhodla po Velké Británii k expanzi svého dokumentárního kanálu H2 do dalších zemí. Start stanice byl potvrzen ve Skandinávii a taktéž se ho dočkají zákazníci placených služeb v Polsku. Otázkou tedy zůstává, zdali se program nedostane i do České republiky, případně na Slovensko. Odpověď na tuto otázku ale prozatím neznáme a zůstane ještě nějakou dobu nezodpovězena. V tuto chvíli není možné nic konkrétního potvrdit. Jednání stále probíhají a nejsou uzavřena, uvedla pro náš web Erika Luzsicza ze společnosti Axocom, která kanály A+E na našem trhu zastupuje.

CIF23

Ukázka z vysílání stanice H2, sesterského kanálu stanice History Channel
Autor: repro foto H2 UK

Ukázka z vysílání stanice H2, sesterského kanálu stanice History Channel

ČTĚTE TAKÉ: Stanice Crime & Investigation Network s upraveným logem a novým vizuálem

H2 vzniká jako odpověď na poptávku některých diváků po původním zaměření stanice History Channel. Ta se za posledních několik let postupně odchýlila od svého původního zaměření, tedy dokumentárního kanálu zaměřeného čistě na historii a věnuje se například i formátům reality show. Jak upozornil server Wirtualnemedia.pl, program bude paralelně kromě Polska startovat i ve Švédsku, Norsku, Finsku, Dánsku a na Islandu. Divákům chce stanice přinést nejen zábavu, ale především vzdělávací pořady, které přinesou poutavou formou pořady o vědě, vojenství nebo moderních dějinách.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).