Hlavní navigace

Zúčastní se Česká republika v příštím roce opět Eurovize? Jasno bude tento měsíc

1. 9. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO – Veřejnoprávní televize považuje letošní ročník pro Českou republiku i díky novému přístupu k volbě interpretů a jejich skladby za nejúspěšnější.

Česká televize opět zvažuje, že se i v příštím roce zúčastní pěvecké soutěže Eurovision Song Contest. Informaci o participování veřejnoprávního vysílatele z České republiky přinesl včera server ESC Today. Participace ovšem nutně neznamená, že naší zemi bude reprezentovat některý domácí interpret, případě interpreti. Letos se pěvecké soutěže zúčastnilo duo Marta Jandová – Václav Noid Bárta, ovšem nepodařilo se mu probojovat se z kvalifikačních kol do samotného finále. Pro Českou televizi alespoň česká účast znamenala zvýšenou sledovanost na kanálu ČT art, který překročil hranici sta tisíc diváků.

MMF24

Z ARCHIVU: Eurovize zvedla ve čtvrtek díky české účasti zájem o ČT art, oslovila hlavně mladé

Veřejnoprávní televize nicméně považuje letošní ročník pro Českou republiku i díky novému přístupu k volbě interpretů a jejich skladby za nejúspěšnější. Jandová z Noidem Bártou za sebou nechali dalších 14 evropských zemí a v hlasování odborných novinářů se umístili v první desítce. Jejich vystoupení vidělo přes 190 milionů diváků a velký prostor jim byl věnován i v zahraničních médiích, včetně prezentace v BBC. V tomto aktuálním kontextu se Eurovision Song Contest jeví jako jedna z funkčních cest, skrze kterou je možné ukázat Českou republiku a specifický výsek její kultury mezinárodnímu publiku.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).