Hlavní navigace

Slovenský rozhlas zatím nenabízí své nové programy přes internet

14. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 8. 2009

OPRAVENO Slovenský rozhlas zatím nemá na svých webových stránkách možnost poslechu dvou nových digitálních rádií, které nedávno zprovoznil. SRo 7 Rádio Klasik a SRo 8 Rádio Litera tak vysílá zatím jen do zdi, i když ho mohou naladit klienti některých kabelových společností a nekódovaně i posluchači přes satelit. V úterý například oba programy zařadil do své nabídky operátor SATRO. Slovenský rozhlas ale zatím neposkytuje ani on-line stream. Podle informací, které nám poskytl technický ředitel SRo Róbert Oravec, obě stanice budou přístupné na internetu v průběhu tohoto roku.

DALŠÍ INFORMACE: Slovenský rozhlas spustil v testovacím režimu nové stanice na satelitu

KL22 hlasovani

Obě stanice jsme připravovali již několik měsíců a vysílali jsme také určitou dobu do zdi. Na podzim by se měly objevit informace v rámci tištěných a dalších médií, uvedl nedávno pro náš web ředitel informačního centra SRo Vladimír Slaninka.

OPRAVA – Původně jsme mylně uvedli, že nové stanice Slovenského rozhlasu vysílají přes satelit v kódované podobě. Skutečnost je taková, že od 1. srpna jsou nové okruhy dostupné přes platformu Skylink jako FTA, tedy bez kódování. Za upřesnění děkujeme diskutérovi Mirkovi H. i technickému řediteli SRo.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.