Hlavní navigace

Stagnuje český Internet?

Jan Ambrož

Publicista a podnikatel Patrick Zandl se na svém blogu Marigold.cz zamýšlí nad současností a budoucností českého Internetu, především pak s ohledem na inovátorské projekty Webu 2.0 v zahraničí. Jestli mne v posledních letech na českém internetu něco mrzí, tak je to jeho zatuchlá strnulost. Buďto jsem něco přehlédl, ale zajímavé projekty, které drží krok se světem, bych spočítal na prstech jedné ruky. Vlnou Web2.0 zůstáváme nedotčení a zpravidla si ji zaměňujeme s pouhým přechodem na XHTML a CSS…

Publicista a podnikatel Patrick Zandl se na svém blogu Marigold.cz zamýšlí nad současností a budoucností českého Internetu, především pak s ohledem na inovátorské projekty Webu 2.0 v zahraničí. Jestli mne v posledních letech na českém internetu něco mrzí, tak je to jeho zatuchlá strnulost. Buďto jsem něco přehlédl, ale zajímavé projekty, které drží krok se světem, bych spočítal na prstech jedné ruky. Vlnou Web2.0 zůstáváme nedotčení a zpravidla si ji zaměňujeme s pouhým přechodem na XHTML a CSS, píše Patrick Zandl.

Content 2017 - tip Creative Dock

(…) Oproti roku 2001 se na českém internetu vlastně nic moc nezměnilo. Řeknu-li bez velkého počítání, že za americkým internetem ztrácíme pětiletku, nejsem dalek pravdě.

Český internet má málo nových hrdinů, málo nových tváří a mágů. Málo věrozvěstů, kteří by provokovali k dalším výkonům. Hladinka žumpičky se usadila, vytvořila se krusta – proč, to by bylo na dlouho, tvrdí Patrick Zandl.

Máte stejný názor? Skutečně je český Internet a web nezajímavý? Nerozhoupe jej třeba nevyhnutelný příchod Googlu na český trh?
Našli jste v článku chybu?
15. 8. 2006 9:42
Je v soucasnosti pouze a jenom marketingovy nastroj. Kdo chce mit sexy sluzbu, nalepi na ni malepku "Web 2.0".

Nemyslim, ze je cesky Internet (je pravdepodobne, ze autor zpravicky stejne jako Patrik nerozlisuje web a Internet) stagnujici (vypovidaji o tom treba statistiky NIXu - pokud si spravne pamatuji, v srpnu jeste nikdy nebyly datove toky nez v cervnu). Na trh se chysta IPTV Telefonicy, uz dnes je mozne zaregistrovat svoje telefonni cisla do systemu ENUM (od zari pobezi oficialni trial p…