Hlavní navigace

Stagnuje český Internet?

15. 8. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Publicista a podnikatel Patrick Zandl se na svém blogu Marigold.cz zamýšlí nad současností a budoucností českého Internetu, především pak s ohledem na inovátorské projekty Webu 2.0 v zahraničí. Jestli mne v posledních letech na českém internetu něco mrzí, tak je to jeho zatuchlá strnulost. Buďto jsem něco přehlédl, ale zajímavé projekty, které drží krok se světem, bych spočítal na prstech jedné ruky. Vlnou Web2.0 zůstáváme nedotčení a zpravidla si ji zaměňujeme s pouhým přechodem na XHTML a CSS…

Publicista a podnikatel Patrick Zandl se na svém blogu Marigold.cz zamýšlí nad současností a budoucností českého Internetu, především pak s ohledem na inovátorské projekty Webu 2.0 v zahraničí. Jestli mne v posledních letech na českém internetu něco mrzí, tak je to jeho zatuchlá strnulost. Buďto jsem něco přehlédl, ale zajímavé projekty, které drží krok se světem, bych spočítal na prstech jedné ruky. Vlnou Web2.0 zůstáváme nedotčení a zpravidla si ji zaměňujeme s pouhým přechodem na XHTML a CSS, píše Patrick Zandl.

UXD

(…) Oproti roku 2001 se na českém internetu vlastně nic moc nezměnilo. Řeknu-li bez velkého počítání, že za americkým internetem ztrácíme pětiletku, nejsem dalek pravdě.

Český internet má málo nových hrdinů, málo nových tváří a mágů. Málo věrozvěstů, kteří by provokovali k dalším výkonům. Hladinka žumpičky se usadila, vytvořila se krusta – proč, to by bylo na dlouho, tvrdí Patrick Zandl.

Máte stejný názor? Skutečně je český Internet a web nezajímavý? Nerozhoupe jej třeba nevyhnutelný příchod Googlu na český trh?

Autor článku

Autor vede MEDOBOS s.r.o., je Copywriter.cz a dělá weby pro Benešov i Říčany.