Hlavní navigace

Názory k článku Stalo se: ČTÚ proti Evropské komisi

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 31. 8. 2006 1:30

  potkanus (neregistrovaný)
  Tak k té marži v maloobchodu: Internet se poskytuje i bez marží v rámci freenetů, to tam zdůvodnili jak? Internet není služba, internet je přístup do světové sítě, službou je její zpřístupnění a jelikož internt není soukromá vě, je v pořádku, že se tak děje i bez marže prostřednictvím pouhého pronájmu přístupového zařízení, rozuměj konektivity optického kabelu, od společností, jež jej vlastní (net4net, sloane trust, ale svuj kabel maj i protezovani vyzirci jako telekom apod.)
 • 28. 8. 2006 11:51

  error (neregistrovaný)
  mohlo zde úspěšně fungovat LLU. Prostě úředníci ČTÚ jsou Telecomem zkorumpovaní, ať se se mnou klidně soudí, do roka a do dne bude nějaký tamní soudruh ve vazbě jako dneska Kafková.
 • 28. 8. 2006 12:38

  anonymní
  ČTÚ vždycky fungoval jako pobočka ČTc. Je vidět, že se na tom nic nezměnilo. Nakonec ve spoustě rozhodnutí ČTÚ logika kulhala na obě nohy, když se to týkalo upevnění monopolního postavení ČTc. V téhle souvislosti by mě zajímala i cena převodu čísla pevné linky k jinému operátorovi, která je naprosto nehorázná.
 • 29. 8. 2006 11:36

  Bobo (neregistrovaný)
  V celé Evropě jsme 3. nezkorumpovanější stát po Albanii a Litvě, umíme lépe korumpovat než v Rumunsku či Ukrajině. Jsme fakt dobří a budeme ještě lepší!
 • 30. 8. 2006 14:56

  anonymní
  Nedokazu si vysvetlit jak je mozne ze za existenci od r. 1991-Q1.2005 Spoje, SPT Telecom, Cesky Telecom splnily tyto/tato fa reguacni rozhodnuti pouze ccac 6x. Misto aby zodpovedni uředníci(Fond narodniho majetku, Urad pro pravni zastupovani statu, Vlada...) zajistili přijatelé ceny a kvalitu telekomunikačních služeb pro obyvatele tak se na to z gruntu vy****. Paušál byl bez možnosti jiného operaátora za 250 a normální za 330. Místo obecného proslěchu plánovali 10 let privatizaci a 10 let zvyšovali imaginární kupní cenu za každou cenu. Je mi uplne jedno, že se za to bude rozšiřovat D1 a opravovat silnice když vlady po r.89 nedokazali postavit jedinou dalnici ani dostavět ty 1/2 hotové. A v to že silnice budou za peníze Ctc vypadat lepe, a že po zavedení mýty nebutou auta těžší 12t využívat ty za které se míto neplatí nikdo nevěří.

  Utopie právního systému je, že po privatizaci/prodeji statniho podniku( sorry a.s. vlastněná státem/FNM) dojde ke cca 4 regulačním rozhodnutím, je tragédie.

  Nepřijde mi že nejvyšší výkonnou a represivní moc mají soudy, policie či možná FÚ.
  Dle me je to trochou fantazie CTU. Nad ním stojí jen parlement či vláda a tyto instituce ani za mák nepřipomínají fungování zastupitelské demokracie.

  K čemu je tu loutková EK když za neslpnění jejích podmínek není žádný postih? Možná je to tak lepší dokážu si představit, že by EK dala za par mezer v zakonech postih 100Mega Kc a Paroubek či Topolánek by akorát zaokorouhlili shodek státního rozpočtu pro příští rok.

  No a Kalusova "neviditelná ruka trhu" je kapitola sama pro sebe.
  Když u njebližších sousedů kde se v pohodě domluvíme :), je xDSL bez hlaosového poušálu proč to bože nejde u nás?
  Aha protože soudní řízení má dokladný učine, a x dovolání to natáhne tak, že to nakonec konkurence změní za čas sama, ale jak dlouho to bude funguvat než establisment neřídí zákonnou změnu?
  A to jsem slyšel teorii, že co se týče počátku xDSL(aDSL,sHDSL,xDSL2), měli jsem stejne startovací podmínky jako Japonsko..... tragedie.