Hlavní navigace

Názory k článku Stalo se: KIVS za 11,5 miliardy

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 1. 2007 9:27

  Vegetarián (neregistrovaný)
  Peterka je v pořádku, to ty jsi akorát nějaký neúspěšný závistivý brouček.
  Ano, zrušil bych spoustu institucí, např. finanční úřady, ministerstvo průmyslu (vždyť jsou to všechno soukromé firmy), ministerstvo dopravy (vždyť státu zůstala jenom železnice), ministerstvo zdravotnictví (lékaři a nemocnice už taky státu nepatří) apod.
  Přemalováním MIČRu na "Radu" se nic neušetří a ani nic nevyřeší. A vnutit voleným úřadům centralizované nákupy služeb se státu nepodaří.Megalomanské projekty typu jediné obrovské databáze všeho tady už kdysi byly, tuším to propagoval nějaký ukrajinský akademik?
  Jak se volný trh snoubí se státem centralizovaným a vynucovaným nákupem služeb? Řekl bych, že nijak. Jak se to provede, aby svéprávné subjekty tyto služby nakupovaly? Zákonem? Tím, že se jim to dá zdánlivě "zadarmo", že se jako ušetří = Rámcová smlouva? Skutečně bezvadné tržní prostředí. A kdo že to vymyslel? Liberálně pravicová vláda?
 • 3. 1. 2007 15:38

  anonymní
  Všechno beru, stačí, aby ses Ty i Peterka naučil místo ideologických keců HTTP-protokol.
  Mezi námi, je to ostuda, že se to stále ještě na MFF neučí. - Ale kdo ví, jak Vopěnka předváděl své důkazy existence PánaBoha (dokazujíce tím nedefinovatelnost přirozených čísel), tak pochopí jak hluboko MFF klesla i ve slavné teorii množin.
 • 2. 1. 2007 11:42

  anonymní
  Přece není možné, aby člověk jako Peterka, který léta blábolil o liberalismu všeho možného - ale hlavně telekomunikací, teď plakal nad tím, že chtějí zrušit nějaký centrálně byrokratický orgán!
  Přečti si Peterko znovu ideologické příručky, abys věděl, jak se má psát. Všechno přece vyřeší trh.
  (Anebo že by za změnou ideologického postoje byly peníze za nesmyslné studie?)