Hlavní navigace

Stanice Schlagerparadies začne vysílat v bavorském DAB, zachytitelná bude i u nás

12. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pro poslech nové rozhlasové stanice potřebuje zájemce přijímač s podporou standardu DAB+, ve vzdálenějších místech od vysílačů pak také venkovní anténu pro III. pásmo.

Rozhlasová stanice Schlagerparadies, která je primárně určena pro posluchače ve věku od 20 do 59 let a věnuje se výhradně německé populární scéně, začne vysílat prostřednictvím bavorského zemského digitálního DAB multiplexu šířeného na kanálu 12D. Na svém posledním zasedání o tom včera rozhodl tamní regulační orgán BLM. Díky této skutečnosti bude stanice zachytitelná i na území Čech, především pak v západní části republiky, kam zasahuje signál tohoto multiplexu. S venkovní anténou pro III. pásmo je ho možné zachytit i v části středních Čech.

Cloud23

NEPŘEHLÉDNĚTE: ČRo Jazz v DAB multiplexu společnosti Teleko s vyšší zvukovou kvalitou

V Bavorsku fungují na celo-zemském principu dvě rozhlasové DAB sítě. Kanál 11D využívá pro šíření svých programů Bavorský rozhlas, kanál 12D je určen primárně pro komerční stanice, ale částečné jsou v něm šířeny i audio programy veřejnoprávního média. O které jde konkrétně? Z komerčních to jsou: Antenne Bayern, Rock Antenne, Antenne Info, Antenne Top 40, Radio Galaxy, Megaradio Bayern a Absolut Relax; z druhé kategorie pak BR Klassik, Bayern+ a Puls. Všechna privátní rádia využívají modernější standard DAB+, veřejnoprávní stanice si vystačí s DAB.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).