Hlavní navigace

Start DVB-H vysílání na Tchaj-wanu brzdí licenční řízení

24. 1. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
24. 1. 2008

Tchaj-wan ukončil testy televizního vysílání pro mobilní telefony ve standardu DVB-H a nyní doufá, že bude moci zahájit řádný provoz co nejdříve. Technicky by mohla být služba odstartována v průběhu několika týdnů, ale Tachaj-wanci si budou muset počkat déle. Regulační úřad totiž ještě nevyhlásil výběrové řízení na držitele licence pro DVB-H vysílání a start komerčního poskytování televize v mobilu se možná opozdí i kvůli letošním prezidentským volbám. Termín možného zahájení zatím nebyl stanoven.

Na ročním testování mobilní televize, které bylo zaměřeno na prověření technických možností, ale i diváckéhp zájmu a požadavků, se kromě veřejnoprávního vysilatele PTS podílely společnosti Motorola, BenQ, Cyberlink a mobilní operátoři Chunghua Telecom, Taiwan Mobile a Fareastone. Komerční části DVB-H testů se zúčastnilo 340 diváků, kteří mohli v mobilech sledovat televizní programy CNBC, ESPN, PTS nebo místní zpravodajský kanál TVBS-N.

ICTZ23

Více než polovina ze 340 diváků byla se službou spokojena a uvedla, že by televizi v mobilu chtěli využívat i nadále. I proto plánují koupit si DVB-H přijímač nejpozději do začátku příštího roku. Z komerční části zkušebního provozu také vyplynulo, kolik jsou Tchaj-wanci ochotni za televizi v mobilu zaplatit. Za přístup k dvacítce televizních programů by měsíčně chtěli platit maximálně devět amerických dolarů (cca 162 korun).

Zdroj: DigiTAG