Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Stav autorskoprávní ochrany: všeobecná spokojenost od honza - Zajímavý nápad. :-) Když někdo nechce pirátský film...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 1. 2012 11:14

  honza (neregistrovaný) ---.191.broadband2.iol.cz

  Zajímavý nápad. :-) Když někdo nechce pirátský film na internetu, ať ho nechá v kinech na celuloidu.

  Nedávno jsem se chtěl podívat na film Klíček. Má sice mizerné hodnocení, ale odehrává se nedaleko a vůbec, tematicky by mě zajímal. Do kina bych na to nešel, ale doma bych se podíval. Jenomže ten film nevyšel na DVD, camrip nikdo neudělal, takže se v podstatě stáhnout nedá. Tudíž jsem ho neviděl a svět se nezboří. Snad jestli někdy bude v TV.

  Každopádně je to pěkná ukázka chybnosti výpočtů ohledně "ušlých zisků". Kdyby film byl k dispozici a stáhl bych si ho, tak ušlý zisk je čistých 0 korun, protože bych za něj rozhodně neplatil, což dokazuje to, že když si ho nemůžu stáhnout, tak ho prostě nevidím. Vydavatelská společnost by si ale s klidem napočítala jako ušlý zisk cenu DVD.

 • 24. 1. 2012 12:06

  honza (neregistrovaný) ---.191.broadband2.iol.cz

  Srovnáváte nesrovnatelné. Rohlík je snadno nahraditelné dílo. U autorských děl jde o to, že jsou nahraditelné velmi těžko.

  No a autorské právo je o tom, že kartel vydavatelů má jedny licenční podmínky dané přímo zákonem a kdo je poruší, spáchá trestný čin.

  Když někomu prodáte branku s podmínkou 10 Kč za průchod a on vám nebude platit, můžete ty peníze maximálně vymáhat občanskoprávní cestou s nejistým výsledkem a jistým dlouhým čekáním než s tím soudy něco udělají. Když porušíte podmínky dané kartelem vydavatelů, pustí se do vás přímo policie a u soudu to bude razdva.

 • 24. 1. 2012 12:06

  x (neregistrovaný) ---.tpfree.net

  Nekulha, ani trochu, nekteri architekti se uz ozvali a chteli $$$ za vystavene fotky "jejich" budov.

 • 25. 1. 2012 8:35

  edha (neregistrovaný) 88.81.73.---

  Svatá pravda pane kováři, tvořím si drobná umělecká díla pro vlastní potěšení a potěšení lidí kolem a nemám problém s piráty

 • 25. 1. 2012 9:36

  Zen (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  A vubec, proc natacet filmy? Proc filmovi herci neinkasuji za divadelni predstvaeni, ze jo?
  Stejna logika jako s muzikou ...

 • 24. 1. 2012 11:22

  Michal Altair Valášek

  Vámi prezentovaná představa mi nepřijde absurdní ani v nejmenším. Pokud si od vás někdo za těchto podmínek tu branku koupí, budiž vám přáno, proč ne?

  Pravděpodobnější nicméně je, že nekoupí a dá přednost někomu, kdo má rozumnější licenční podmínky. A vy buď zkrachujete nebo na ty rozumnější podmínky přejdete taky.

  Stejně tak mohu prodávat rohlíky za 360 korun kus, proč by mi to měl někdo zakazovat? Když si stanovím absurdní požadavky, moje blbost.

 • 24. 1. 2012 12:09

  honza (neregistrovaný) ---.191.broadband2.iol.cz

  Myslíte nenažrané potomky pana architekta Hubáčka, kteří chtějí peníze od firem za to, že mají v logu stylizovanou siluetu Ještědu? :-)

 • 24. 1. 2012 20:16

  Unknown (neregistrovaný) 78.108.103.---

  Boze to jsou blaboly...

  Ad kovar a branka - Ja byt obcanem vesnice kde se tohle stalo, tak defenestruju starostu ze tyhle veci nevyporadal ve smlouve s Vami. Vas bych z niceho nevinil.

  Ad film na internetu - Film na internet umistuje vetsinou pirat, bud RIPem z DVD nebo natocenim na kameru v kine.

 • 24. 1. 2012 11:01

  Náhodný čtenář (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Jsem povoláním umělecký kovář. Na zakázku nějaké obce, jsem vytvořil uměleckou branku na jejich hřbitov. Dostal jsem zaplaceno. Jenomže já považuji můj výtvor za "umělecké dílo" se všemi autorskými právy, které k tomu patří. Takže po osazení branky na hřbitov, nainstaluji do zámku čip a kdokoliv bude chtít branku otevřít, musí do upravené kasičky vložit minci 10.- Kč. Abych získal co nejvíce peněz, začnu mou branku propagovat na Internetu s nabídkou on-line platby 10.- Kč a získání tak kódu pro otevření branky. Absurdní představa, že ano?

  Nějaká společnost (jednotlivec) najme herce, najde si autora scénaře, atd., a vytvoří film. Všichni herci, autoři, atd., dostali zaplaceno. Film má úspěch, promítá se v tisících kin a vynaložené náklady, včetně přiměřeného zisku, má produkce zpět za pár týdnů. Jenomže jim to nestačí. Tak se film uloží na DVD a začne prodávat mezi jiným i pomoci Internetu.

  Jaký je rozdíl, z hlediska logiky a mravnosti, mezi mou uměleckou brankou, a tím filmem? Řeknu vám co to je. Nenažranost těchto společností. Jestliže nechtějí, aby někdo kradl na Internetu jejich "umělecká díla", tak ať je tam nevkládají. Ať si postupují po staru, filmy distribuovat do kin, DVD do prodejen, totéž naši zpěváci proč proboha ukládají své písničky na Internet? Všichni tito umělci chtějí Internet svobodně zdarma (nebo za pár šupů u Google Adwords) využívat pro navýšení zisků, ale když si někdo svobodně s využitím svých znalostí najde cestu, jak si to DVD stáhnout zdarma, v tu ránu je to zloděj a na hranici s ním. Ať pánové neukládají své výtvory na Internet a NIKDO jim nic neukradne. Jenomže to by ty zisky poklesly řadově o stovky procent.

 • 24. 1. 2012 11:27

  maja (neregistrovaný) ---.25.broadband3.iol.cz

  Když je ta branka umělecké dílo, tak ji nedělejte na zakázku. Udělejte ji jen tak a pak ji vystavujte v galerii nebo na výstavě branek. Zrovna tak ten hřbitov určitě nepatří vám, takže ta obec nebo fara by klidně mohla od vás na oplátku chtít nájemné za to, že bude hostit vaši branku. Prostě to trochu kulhá...