Hlavní navigace

Steam pro Linux nebude? Mnoho povyku pro nic?

Jiří Macich ml.

Několik posledních měsíců byl příchod herní distribuční online platformy Steam do linuxového prostředí považován za hotovou věc. Viz třeba dřívější článek Steam brzy i pro Linux: dočkáme se konečně moderních her? z našeho sesterského serveru Root.cz. Teď ale pro natěšené uživatele Linuxu přišla studená sprcha. Společnost Valve Corporation, která za platformou Steam stojí, prý momentálně na jejím zpřístupnění pro Linux nepracuje. V rozhovoru pro server GameIndustry.biz to uvedl Doug Lombardi,…

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Několik posledních měsíců byl příchod herní distribuční online platformy Steam do linuxového prostředí považován za hotovou věc. Viz třeba dřívější článek Steam brzy i pro Linux: dočkáme se konečně moderních her? z našeho sesterského serveru Root.cz. Teď ale pro natěšené uživatele Linuxu přišla studená sprcha. Společnost Valve Corporation, která za platformou Steam stojí, prý momentálně na jejím zpřístupnění pro Linux nepracuje. V rozhovoru pro server GameIndustry.biz to uvedl Doug Lombardi, viceprezident Valve Corporation přes marketing.

Těžko dnes se stoprocentní jistotou říci, jestli ve Valve Corporation došlo k přehodnocení plánů nebo zdali původní zprávy byly skutečně jen onou pověstnou kachnou. Každopádně velká očekávání uživatelů Linuxu by podle těchto posledních zpráv měla zůstat nenaplněná. Od zpřístupnění Steamu pro Linux si totiž mnozí z nich slibovali, že se Linux bude těšit podpoře většího množství mainstreamových herních titulů. Zatím v tomto ohledu jen paběrkuje. (Digizor.com)