Hlavní navigace

Šťoura: Na free-mail Centra také došlo

Marek Antoš

V poslední době se v rámci Šťoury věnujeme převážně free-mailovým službám. Jedinou službou, která doposud unikala našemu ostře nabroušenému peru, bylo Centrum; jak už jsem však psal dříve, provozování free-mailu je natolik nevděčná činnost, že jednou musí dojít na každého. Tentokrát hlásí problémy právě Centrum.

Jak mi potvrdil Oldřich Bajer ze společnosti NetCentrum, free-mail Centra skutečně procházel poněkud nepříjemným obdobím. Podle jeho vlastních slov zaznamenali minulý týden dva výpadky, konkrétně ve čtvrtek a v pátek; první zpráva o tom, že Centrum přechodně nefunguje, mi však od jednoho z našich čtenářů dorazila už v pondělí a během týdne následovaly další.

Podle Bajera se problém objevil v databázi mailů, která až doposud fungovala vcelku bez potíží. Nešlo však naštěstí o nic fatálního, jako byla třeba nedávná havárie Email.cz, takže k žádné ztrátě uložených dopisů nedošlo. Celá věc se projevovala tak, že se uživatelům například ve výpisu o doručené poště zobrazoval určitý počet nových zpráv, ačkoliv tam ve skutečnosti žádné nové zprávy nebyly. To samozřejmě s vysokou pravděpodobností bylo jen projevem něčeho zásadnějšího.

Marcom

V současné době by už měla být chyba odstraněna, pro nápravu bylo zvoleno období nejslabšího provozu, což je zhruba od jedné hodiny do čtyř hodin nad ránem – tenhle flám správcům Centra osobně příliš nezávidím. Paradoxem zůstává, že Centrum právě minulý týden prošlo posílením svého hardwaru – na stávku databáze však připraveno nebylo.

Marek Antoš

Našli jste v článku chybu?
20. 6. 2000 11:01
Lukas (neregistrovaný)
Nastavil jsem si posilani kopii zpravy z Atlasu na mobil a v prubehu asi 2-3 tydnu pred mesicem jsem se nestacil divit. Chodili me mejly z Atlasu neustale dokola. Totalne zahlcenej mobil, ale hlavne moje nervy :-) nejdriv jsem si myslel, ze je to chyba Paegasu . sami mi tvrdili, ze se stava ze nedeojde do SMS centra potvrzeni o doruceni zpravy a ta je pak dorucovana znova a znova a ... Bylo to trivialni, zmenil jsem slubu a je klid. bonuzel ani na Atlasu ani v Paegasu dodnes nevedi co se deje. …
20. 6. 2000 9:54
pivko (neregistrovaný)
vyhodou centra je, ze je rychle, zatim mi vzdycky bezelo spolehlive, zvysovani kapacity schranky mi taky vyhovuje, jediny co mi vadi je, ze neumi IMAP.