Hlavní navigace

Středovlnné Rádio Dechovka spustilo nový vysílač, celkově už pátý

27. 8. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Rádio Dechovka je první dechovkové rádio, které odstartovalo v červenci 2009. Během krátké doby se stalo jedním z nejúspěšnějších a nejposlouchanějších internetových rádií u nás.

Středovlnné Rádio Dechovka pokračuje v úspěšném rozšiřování svého středovlnného signálu do dalších koutů České republiky. Zatím posledním novým stanovištěm tematické rozhlasové stanice je jihomoravský Dobrochov. Signál je odtud šířený výkonem 5 kW a po středočeských Bořanovicích jde o druhý nejsilnější vysílač Rádia Dechovka. Podle informací serveru DigiZone.cz bylo stanoviště Brno – Dobrochov uvedeno do provozu v pondělí okolo půl sedmé večer. Jde o stejný vysílač, z něhož už je šířen signál stanic Dvojka a Plus.

ICTZ23

K TÉMATU: Rádio Dechovka připravuje další středovlnný vysílač, bude opět na Moravě

Rádio Dechovka je první dechovkové rádio, které odstartovalo v červenci 2009. Během tří a půl let se stalo jedním z nejúspěšnějších a nejposlouchanějších ryze internetových rádií v České republice. Hudební dramaturgie stanice je postavena na české, moravské a slezské dechové a lidové hudbě. Zahraniční doplňuje zejména slovenská dechovka. Kromě Prahy, středních Čech a Jihomoravského kraje je možné tuto stanici naladit také z vysílačů České Budějovice – Husova Kolonie a Ostrava – Svinov. Dalším vysílačem na jihu Moravy je Brno – Řečkovice. Na všech stanovištích je použita frekvence 1233 kHz.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.