Hlavní navigace

Středovlnné Rádio Dechovka spustilo nový vysílač, celkově už pátý

27. 8. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Rádio Dechovka je první dechovkové rádio, které odstartovalo v červenci 2009. Během krátké doby se stalo jedním z nejúspěšnějších a nejposlouchanějších internetových rádií u nás.

Středovlnné Rádio Dechovka pokračuje v úspěšném rozšiřování svého středovlnného signálu do dalších koutů České republiky. Zatím posledním novým stanovištěm tematické rozhlasové stanice je jihomoravský Dobrochov. Signál je odtud šířený výkonem 5 kW a po středočeských Bořanovicích jde o druhý nejsilnější vysílač Rádia Dechovka. Podle informací serveru DigiZone.cz bylo stanoviště Brno – Dobrochov uvedeno do provozu v pondělí okolo půl sedmé večer. Jde o stejný vysílač, z něhož už je šířen signál stanic Dvojka a Plus.

MMF24

K TÉMATU: Rádio Dechovka připravuje další středovlnný vysílač, bude opět na Moravě

Rádio Dechovka je první dechovkové rádio, které odstartovalo v červenci 2009. Během tří a půl let se stalo jedním z nejúspěšnějších a nejposlouchanějších ryze internetových rádií v České republice. Hudební dramaturgie stanice je postavena na české, moravské a slezské dechové a lidové hudbě. Zahraniční doplňuje zejména slovenská dechovka. Kromě Prahy, středních Čech a Jihomoravského kraje je možné tuto stanici naladit také z vysílačů České Budějovice – Husova Kolonie a Ostrava – Svinov. Dalším vysílačem na jihu Moravy je Brno – Řečkovice. Na všech stanovištích je použita frekvence 1233 kHz.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).