Hlavní navigace

Yahoo! kupuje aplikaci Summly, na které se podíleli i čeští Tapmates

26. 3. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na návrhu a podobě aplikace Summly úzce spolupracoval Robin Raszka; Petr Reichel se podílel na jejím vývoji.

Yahoo! ohlásilo, že kupuje Summly. Tato aplikace pro iPhone agreguje zprávy podle zájmu uživatele, ale především je dokáže zestručňovat.

Nick D’Aloisio

Nick D’Aloisio

Prototyp technologie vyvinul v roce 2011 tehdy teprve 15letý Londýňan Nick D’Aloisio, a získal na jeho základě prvotní vklad od pana Li Ka‑Shing (nejbohatšího muže východní Asie) a od Horizon Ventures, a to ve výši tři sta tisíc dolarů. (O rok později posbíral v dalším kole přes 1,2 milionu dolarů.) S Nickem začalo spolupracovat SRI International (tvůrci Siri) a další odborníci na zpracování jazyka.

Od předvedení prototypu do spuštění hotové aplikace to trvalo necelý rok. Aplikace pro iOS byla uvedena 1. listopadu 2012. Pro Čechy je zajímavé, že na návrhu a podobě aplikace se úzce podílel Robin RaszkaTapmates. K vývoji pro iOS přispěl Petr Reichl rovněž z Tapmates, vedle firem Somo GroupCaffeinehit.

Cloud23

Podle náznaků na FB pracovali na aplikaci patrně za určitý podíl na firmě. Za tu nyní podle zdrojů WSJ zaplatí Yahoo! kolem 30 milionů dolarů, z toho 90 % hotově a 10 % v akciích.

Summly jako aplikace končí. Její jazyková technologie se však má znovu vynořit v mobilních produktech Yahoo!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).