Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku „Svět-top-box“ aneb když není chyba na vašem přijímači od Pamětník - Ta moje předchozí "úvaha" neměla ani snad pitvat...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 4. 2008 17:27

  Pamětník
  Ta moje předchozí "úvaha" neměla ani snad pitvat představy oné paní důchodkyně, jako se jen trochu zamyslet nad tím, proč je to ještě pro mnohé taková exotická složenina - ve zkratce STB, také u nás dost nepoužitelný výraz. Pro někoho jsou tedy tím světem jen ty zatím poznané 4 české plnoformátové programy, pro někoho jsou diváci, již dnes přijímající DVB-T, nějakou divnou sektou a dalším jejich představivost nabízí cosi tajemně nedostižného, souvisejícího s dávnou fámou, že po půlnoci i solidní zahraniční stanice vysílají zapovězené a přitom tak lákavé porno. Nebo je k těm zkomoleninám vede ještě něco jiného?
  Snad chápu smysl Vaší glosy, pane Ráczi, vyhovět zákazníkům v jejich zájmu o alespoň další možnost se dostat k technicky kvalitnějšímu příjmu naší druhé, ale stále ještě poslední, komerční stanice. Je smutné, že se stále nedaří DVB-T rozjet ani v celém rozsahu jeho současných možností.
  Stále doufám, že po úplném vypnutí analogu a už je jedno, zda to bude v roce 2011, dříve nebo ještě později, stejně to bude každopádně pozdě, se poměry výrazně změní. Potom se ale bude jednat jen o byznys a jako si nachází své zákazníky různé programové balíčky v kabelovkách a na satelitech, jistě se najdou DVB-T operátoři, kteří do placených MUXů, třeba s MPEG-4 a v HDTV, dodají divákům žádané programy a ještě jim zbyde nějaký smysluplný zisk, aby obě strany byly spokojeny.
 • 27. 4. 2008 13:03

  bez přezdívky
  Té paní důchodkyni šlopouze o TV Primu, zřejmě jste to nepochopil doslova. Jako jedinou možnost sledovat TV Primu jsem jí nabídl satelitní komplet, o které vzhledemk nízkému důchodu musí nejprve pouvažovat. Drtivé většině diváků satelitní televize stačí pouze české programy, ty zahraniční jsou jen pro zpestření, kdy jednou za týden proskenují pozice, co dávají na němcích atd. Glosa má za úkol lidi přetáhnout na satelitní příjem, neboť toto je asidnes jediná logická cesta.
 • 27. 4. 2008 14:45

  Hobous jan (neregistrovaný)
  Až u nás doputuje do DVB-T HDTV a kompresní formáty s desítky atraktivních stanic,tak to nám bude hodně let že ano?To už budou na satelitu přímé přenosy asi z Marsu v HDTV.
 • 27. 4. 2008 8:41

  Karel Cibulka
  Tak to to je zbožné přání,v našich končinách i s khaki pink brýličkami nerealizovatelné,ovšem takový svět sat box,to už je jiná,na základě satelitní motorem natáčené antény a zrdcadlem tak průměr 200cm,máte svět-sat-box jak vyšitý,s motorovým pohybem antény a boxem který má i MPEG-4 se starší kámoškou MPEG-2.
 • 27. 4. 2008 10:13

  Pamětník
  Co je to svět? Pro někoho možná těch pár satelitů určených pro Evropu. Zmínka pana Rácze o USA postrádá jeden z hlavních důvodů přechodu americké analogové normy na digitál, opravdu malé rozlišení 480 řádků v NTSC. Další výhoda "světa" je v podstatně větším potenciálu světových jazyků, jako mateřštiny velkých národů a států (angličtina, němčina, španělština, francouzština i pro nás exotická arabština, čínština, japonština, ...). Pokud ale ona důchodkyně vládne několika světovými jazyky, mohla by mít dojem, že mnoho desítek pro ní volně dosažitelných stanic znamená svět, takový na satelitu najde a v DVB-T nikdy nebude. Ale já spíše očekávám, že většině naší populace bude srdci blíž něco skutečně českého. Tím myslím původní českou uměleckou a zpravodajskou tvorbu. Toho "amerického" s českým dabingem, nebo titulky máme k dispozici už nyní většinou až moc. Většina národa až tak moc kosmopolitní není a pochybuji, že ho budou zajímat zprávy z cizích regionů, nadnárodní politika a ekonomika. Nadnárodně zajímavé pořady : hudba všech žánrů, vzdělávací pořady z oboru přírody, techniky, historie, životního stylu apod. nabízí v české verzi zatím sice jen kabelovky a satelitní placené platformy. I do pozemního vysílání časem doputuje HDTV a kompresní formáty, které za úplatu také budou schopny nabídnout desítky atraktivních stanic. Jen to jde pomalu!