Hlavní navigace

Symantec hlásí nárůst obrázkového spamu

28. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Je to už řada měsíců, co obrázkový spam patřil k horkým bezpečnostním tématům. Pak jej relativně rychle vystřídala vlna přílohového spamu, kdy nevyžádaná reklama přicházela v podobě různých dokumentů přiložených k nechtěným e-mailům. Nyní se ovšem obrázkový spam opět hlásí o slovo. Symantec v dubnovém vydání zprávy 2009 MessageLabs Intelligence Report upozorňuje nejen na nárůst celkového množství spamu o takřka deset procentních bodů na 85,3 procent ze všech elektronických zpráv, ale také na…

Je to už řada měsíců, co obrázkový spam patřil k horkým bezpečnostním tématům. Pak jej relativně rychle vystřídala vlna přílohového spamu, kdy nevyžádaná reklama přicházela v podobě různých dokumentů přiložených k nechtěným e-mailům. Nyní se ovšem obrázkový spam opět hlásí o slovo. Symantec v dubnovém vydání zprávy 2009 MessageLabs Intelligence Report upozorňuje nejen na nárůst celkového množství spamu o takřka deset procentních bodů na 85,3 procent ze všech elektronických zpráv, ale také na zvýšené množství právě obrázkového spamu.

Nyní jsme svědky toho, jak tvůrci nevyžádané pošty oživují své techniky v naději, že se bude historie opakovat. Naneštěstí pro tvůrce nevyžádané pošty jsou lidé na druhé straně barikády na návrat obrázkové nevyžádané pošty připraveni, řekl Paul Wood, senior analytik ze Symantecu. Obrázkový spam se přece jen trochu změnil: obrázky již nejsou součástí přímo e-mailu, ale stahují se z různých serverů. Využívají přitom přesměrování z renomovaných webů, pomocí kterých se zastírá skutečné umístění spamové grafiky. Obchází se tím filtry založené na kontrole adresy stahovaného obsahu ve zprávě. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).