Hlavní navigace

Zadlužená Telefónica SA vrhne na burzu německou dceru

Marek Janouš

Telefónica S.A. je v dluzích; na konci března dlužila již přes 57 miliard euro. Na společnost dolehla hospodářská krise ve Španělsku. Aby společnost dostála svým závazkům, musí v příštích letech posbírat sedm až osm miliard euro ročně. Rozhodla se tedy připravit uvedení na burzu své německé dcery Telefónica Germany, jejíž celková hodnota se odhaduje na osm až deset miliard euro. Není však zatím jasné, jak velký podíl bude nabídnut.

Telefónica S.A. je v dluzích; na konci března dlužila již přes 57 miliard euro. Na společnost dolehla hospodářská krise ve Španělsku. Aby společnost dostála svým závazkům, musí v příštích letech posbírat sedm až osm miliard euro ročně.

Rozhodla se tedy připravit uvedení na burzu své německé dcery Telefónica Germany, jejíž celková hodnota se odhaduje na osm až deset miliard euro. Není však zatím jasné, jak velký podíl bude nabídnut.

Podobně chce Telefónica SA naložit také s dcerami latinskoamerickými.

Zdroje: Reuters, MBB

Našli jste v článku chybu?
31. 5. 2012 23:33

A co na to PČP:

> Ve slovech zdomácnělých, kde se původní s vždy v češtině vyslovuje jako [z], se podoby se z považují za základní, tedy stylově neutrální. Podoby se s jsou stylově příznakové, proto se užívají ve specifických (např. úzce odborných) textech.

Tudíž ano, v odborných textech je možné zápis 'krise' použít, nicméně tento text (ani žádný jiný na Lupě) mi ve vztahu ke slovu krize nepřipadá nijak specifický a nevidím důvod, proč by se měla krize psát krise.

1. 6. 2012 12:22
JKL (neregistrovaný)

O zařazení textu nerozhoduje čtenář, ale autor. Stejně tak o použitých slovech, zápisu, členění a pravopisu.

Já zase nevidím důvod proč by někdo měl začít psát jinak, než jak je celý život zvyklý, jenom proto, že nějaký ouřada vydá "doporučení".

První požadavek na psaní slov "krize" a "diskuze", místo původního "krise" a "diskuse" byl vznesen až roku 1950, protože komunističní lídři tvrdili, že psaní přejatých slov v jejich původní formě je "elitářské a není třídně rovné", protože brání "třídě…