Hlavní navigace

Televize Nautik se stěhuje na Skylink jako TV Živa

30. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 11. 2009

Dnes odpoledne zařadil Skylink do programové nabídky televizní stanici Živa. Tento dokumentárně-poradenský program, dříve označovaný jako Nautik a Televízo, bude do konce letošního roku vysílán nekódovaně a bude tak přístupný všem domácnostem se satelitním příjmem z pozice 23,5°E, uvedlo PR oddělení platformy Skylink.

Zařazení televizní stanice, která sama sebe na oficiálním webu označuje ještě jako Nautik/Televízo je poměrně překvapivé, jelikož dosud působila na družici Thor 5 na pozici 0,8 st. západně, kde ji ještě lze naladit. Program jsme zařadili na objednávku vysílatele. Poskytujeme prostor komukoliv, kdo si ho zaplatí, uvedl pro Digizone.cz výkonný ředitel Skylinku Jaromír Glisník.

Stanice má i na Skylinku identifikaci Televízo, a tedy není jasné, jestli půjde o druhý program Televíza, který vedení této stanice kdysi plánovalo, nebo zda půjde o stejný program opatřený novou identifikací. Zajímavostí je, že na pozici TV Živa se vysílá EPG v maďarštině.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).