Hlavní navigace

Televize si stěžují na kamery ve Sněmovně, nemohou používat vlastní

16. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

16. 11. 2009

Kamery Novy, které by snímaly dění v Poslanecké sněmovně ve vysokém rozlišení, se už do sálu nedostanou. Podobný problém mají i Česká televizePrimou, jejichž kamery rovněž do sněmovny nevpustí. Mohou za to nová pravidla, na které si televize stěžují. Jak informuje v dnešním vydání bulvární deník Blesk, sněmovna vykázala televizní kamery z kuloárů, zakázala i natáčení v hlasovacím sále, a štáby televizí nahradilo šest pevných sněmovních kamer.

KL22_nominace

Bohužel náhrada není vizuálně na profesionální úrovni, řekl mluvčí České televize Ladislav Šticha. Výhrady mají i ostatní televize. Kvalita záznamů jednání pořízených kamerami Poslanecké sněmovny je na hranici použitelnosti pro TV Nova, která vyrábí a vysílá zpravodajské a publicistické pořady v technologii HD, vysvětlilo tiskové oddělení Novy. Prima si stěžuje na odlišnou barevnost. Barvy jsou příliš teplé, světlo přepálené. Záběry jsou v jiném formátu, a proto musíme podstupovat poměrně složité měnění formátu, citoval Blesk vyjádření z Primy.

Mluvčí Poslanecké sněmovny Roman Žamboch ale změny obhajuje. Podle něj mají teď televize rovný přístup. Kvalitu záznamu můžou rovněž ovlivnit, když záběry z kamer zpracovávají.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.