Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Televize veřejné služby je snílkovství, říká Václav Klaus od KeckaS - Co když ptákovi někdo usekne křídla? Ne že...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 3. 9. 2007 14:28

    KeckaS (neregistrovaný)
    Co když ptákovi někdo usekne křídla? Ne že bych to podporoval, ale stát se to může. Co se potom stane z toho ptáka, když už vlastně nebude mít křídla?
  • 3. 9. 2007 17:34

    Fun Thomas (neregistrovaný)
    No jasne, spousta uzitecnych ptaku kridla v podstate ani moc nepotrebuje. Treba slepice nebo pstros :). Ale je to docela pekny primer. Zatimco komercni ptaci (s kridly) odnaseji vynosy (z penez nas, ceskych obcanu, jine tu ani nejsou) kamsi na Bahamy, verejnopravni ptaci zustavaji sedet na svych vejcich doma. Pravda, nejsou nikterak dynamicti a trenovani letci (donaseci) pres ocean, ale ocekava to vubec nekdo od nich? Nebyla by i ciste "statni televize" (placena normalne z dani) slusnou zarukou, aby nedoslo k manipulaci ceskym verejnym minenim ze zahranici? Pokud jsou i jine zdroje informaci, ja osobne bych se toho nebal. Ted je klid, ale predstavme si treba nejaky mezinarodni konflikt se statem majitele vyznamne komercni stanice (nebo brzy i site stanic). Ci zajmy myslite, ze bude tato stanice hajit? A to nemluvim ani o moznosti ovlivnovani verejneho mineni ve veci obchodnich sporu a soudnich procesu, ktere se mohou tykat jak majitele televize, tak jejich blizkych obchodnich partneru. No jo, vsechno ma svoje pro i proti. Cim vice dostupnych informaci bude, tim lepe. Pokud bude 5 z 30 kanalu statnich, vubec mi to nevadi.