Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Televize veřejné služby je snílkovství, říká Václav Klaus od anonym - od nepameti slouzila jako zdroj vladni propagandy hrazeny...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 3. 9. 2007 19:55

  anonymní
  od nepameti slouzila jako zdroj vladni propagandy hrazeny ze statniho rozpoctu do ktereho cpeme povinne poplatky a ct nas krmi i pres zisky ,ktere nema zadna komercni televize
 • 3. 9. 2007 20:31

  Pavel (neregistrovaný)
  špatné informace jsou nejhorším rádcem (jak příznačné :-) ). čt je nezisková organizace (má tedy nulový zisk), její roční obrat je cca 5mld.

  TV noha je prakticky monopolní komerční tv, její obrat je pro letošek kvalifikovaně odhadován na 7mld (pro letošek jde do TV reklamy cca 12mld Kč, čt z toho ukousne cca 0,8mld, prima 2,5mld, nova 7mld, další zbytek). Čistý zisk pak byl loni přes 2mld Kč.

  V řádné Evropské zemi takový monopol jedné komerční tv neexistuje, naopak národní tv "veřejné služby" je standardní součástí demokratického systému vyspělých zemí.

  (to jsou holá fakta, jak už bylo řečeno, má Evropa své důvody, proč krom mnoha komerčních stanicí považuje za užitečné financovat i velké a silné národní tv)