Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Království, Tahle země není pro starý, Metropolis

4. 11. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
4. 11. 2011

UVNITŘ FOTO Pokud se chystáte dnešní večer strávit před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice. Každý den odpoledne vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • Joj, 20:15 – thriller Království – Tým vedený speciálním agentem FBI Ronaldem Fleurym (Jamie Foxx) má za úkol v Rijádu najít a zlikvidovat jednu z klíčových buňek džihádu, která má na svědomí nedávný útok na Američany pracující v Saudské Arábii. Musí se potýkat nejen se svým nelehkým úkolem, ale i s místními zákonodárnými jednotkami, jež nejsou takovým přínosem jak se zprvu zdálo. Německo-americký film (2007).

Film Království je klasickým thrillerem, kde na jedné straně bojuje dobro v podobě americké FBI s islámským zlem

  • Prima, 21:05 – Show Jana Krause – Hostem Jana Krause bude tentokrát režisérka Alice Nellis, zpěvák Václav Neckář a jeho bratr Jan Neckář a italský zpěvák a podnikatel Domenico Martucci della Torte. Na Alici Nellis moderátor vyzvídal, zda bylo opravdu nutné, aby se jeho partnerka Ivana Chýlková ve filmu Perfect Days tolik odhalovala.

Hostem dnešní Show Jana Krause bude i zpěvák Václav Neckář (Foto: TV Prima)

  • Film+, 21:20 – komedie Poslední plavky – Česká komedie s Petrem Čtvrtníčkem v hlavní roli majitele zastrčeného stánku u rybníka, v němž žije obrovský sumec, kterého chtějí dopadnout rybáři ze širého okolí.

Petr Čtvrtníček si zahrál hlavní roli v komedii Poslední plavky, která se nesetkala s velkým zájmem diváků

Cloud23

  • ČT 2, 22:00 – animovaný film Metropolis – Spektakulární dobrodružství nebojácného chlapce a robotické dívky ve futuristickém velkoměstě. Film podle komiksu Osamu Tezuky, přezdívaného „japonský Disney“ (Japonsko, 2001). Scénář napsal další světově známý tvůrce na poli japonského komiksu i filmu Kacuhiro Ótomo, autor kyberpunkového eposu Akira (1988). Režie se ujal veterán japonské animace Rintaró (vlastním jménem Šigejuki Hajaši).

První velký celovečerní japonský animák na ČT 2 – Metropolis

  • Nova, 22:50 – film Tahle země není pro starý – Při sledování postřelené antilopy narazil Llewelyn Moss na spoustu mrtvých těl, rozstřílená auta a v nich několik balíků čistého heroinu a dva miliony dolarů v hotovosti. Takovému pokušení se nedalo odolat, jenže netušil, že tím odstartuje zběsilou štvanici. Má v patách nejen šerifa Eda Toma Bella, ale i profesionálního zabijáka Antona Chigurha. Krimifilm USA (2007).

Thriller Tahle země není pro starý je sice starý jen čtyři roky, patří ale už k filmové klasice

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).