Hlavní navigace

Televizní tipy na pátek: Lotrando a Zubejda, Trója a Škola ro©ku

12. 8. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: ČT
UVNITŘ VIDEA – Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v rámci naší pravidelné rubriky.

Každý den nabízíme výběr několika zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a omezuje se především na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, učiňte tak prosím v diskusi pod tímto článkem.

  • Nova Cinema, 20:00 – hudební komedie Škola ro©ku – Dewey Fin je až příliš aktivním kytaristou skupiny No Vacance. Za svá dvacetiminutová sóla a skoky do auditoria je jednoho dne z kapely vyhozen. Zrovna v ten den po něm bratr, u kterého bydlí, chce nájem, ale Dewey nemá peníze. Proto se rozhodne, že prodá kytaru, na kterou hrál už Hendrix, ale nikde nesežene kupce za uspokojivou cenu. Jeho štěstí přijde ve chvíli, kdy jeho bratrovi volají ze školy, že by potřebovali náhradního učitele… (The School of Rock, USA, Německo, 2003)

  • ČT 1, 20:05 – pohádka Lotrando a Zubejda – Za lesy hlubokými a kopci oblými se rozkládá půvabná česká kotlina. Kromě obyvatel počestných a pracovitých tu ale také bydlí loupežníci. Nejhorší z nich, starý raubíř Lotrando, si pro samé obírání pocestných málem ani nevšiml, že mu z jeho syna vyrostl pěkný, ale nevzdělaný mladík. Pošle proto mladého Lotranda do kláštera, aby se mu tam dostalo řádného vychování. (Ruffiano and Sweeteeth, Česko, Bulharsko, Francie, 1996, podle povídky Karla Čapka; režie: Karel Smyczek; scénář: Zdeněk Svěrák, Karel Smyczek)

  • Prima, 20:15 – akční fantasy Mumie se vrací – Píše se rok 1935 a manželé O´Connellyovi se vydali znovu do Egypta. Provází je tentokrát i jejich osmiletý syn, který, jak konstatoval jeden z rodičů, je chytřejší než maminka a statečnější než otec. Podnětem k výpravě se stal Evelynin podivný sen, který se jí zdál právě v noci, kdy podle starého kalendáře začal rok škorpiona. (The Mummy Returns, USA, 2001)

ICTZ23

  • Jednotka, 21:30 (změna programu k úmrtí Juraje Slezáčka) – muzikál Na skle maľované – Televizní inscenace muzikálu s jánošíkovskou tematikou. Hra, kterou nastudoval režisér Karol Zachar a choreograf Štefan Nosáľ, měla ve Slovenském národním divadle mimořádný úspěch. (Československo, 1980; hrají: Michal Dočolomanský, Božidara Turzonovová, Emília Vášáryová, Juraj Slezáček)

  • Nova, 22:25 – dobrodružný film Trója – Klasický příběh odehrávající se roku 1193 před n. l. o tom, která ze tří bohyní je tou nejkrásnější, a který následně přeroste v jeden z nejznámějších konfliktů v dějinách lidstva. A s tou nejklasičtější zápletkou. (Troy, USA, Malta, Velká Británie, 2004; hrají: Julian Glover, Brian Cox, Brad Pitt, Eric Bana, Orlando Bloom)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.