Hlavní navigace

Televizní tipy na pondělí: Javorová fujarka, Buldoci a třešně, Mefisto a Papírový voják

26. 11. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • ČT Sport, 17:30 – fotbalový přenos FC Viktoria Plzeň – FC Vysočina Jihlava – Přímý přenos zápasu Gambrinus ligy, nejvyšší domácí fotbalové soutěže
  • CS Film, 20:00 – válečný film Javorová fujarka – Baladicky ztvárněná autentická události z období Slovenského národního povstání. Příběh chlapce, odehrávající se na moravsko-slovenském pomezí během II. světové války. Na jaře 1945 proniklo ze Slovenska na moravské Valašsko několik partizánů. V ovzduší protektorátních represálií se jim jen těžko dařily jejich akce proti fašistům. Vděčného pomocníka však najdou v patnáctiletém Franckovi… Slovenské drama (1973).
  • TV Barrandov, 20:00 – česká komedie Buldoci a třešně – Na mazané české podvodníčky nikdo nemá! Přesvědčí se o tom i obávaný italský mafián Marián Labuda… Mafián Carmello se provinil proti zásadám své organizace, když se pokusil oblafnout šéfa, a vysloužil si rozsudek smrti. Odsouzenec prchá před zabijákem přes Vídeň do Prahy, kterou mu rakouský kolega ve zločinu doporučil jako bezpečný úkryt. Česká komedie (1981).
  • ČT 2, 21:45 – drama Mefisto – Je nepopiratelné, že filmem Mefisto, natočeným podle stejnojmenného románu Klause Manna, syna Thomase Manna, dosáhl maďarský režisér István Szabó, jeden z vrcholů své tvorby. Vypráví příběh talentovaného herce Hendrika Hofgena, podléhajícího bezmezné ctižádosti, které obětuje své morální zásady, politické přesvědčení, umělecké ambice, osobní život. Maďarský film (1981) oceněný Oscarem.
  • STV 2, 22:25 – romantické drama Papírový voják – Na pozadí přelomových historických událostí, jakým je první výprava do vesmíru, se odvíjí příběh doktora Pokrovského, který pečuje o zdraví sovětských kosmonautů. Rozpolcená Danielova duše nenachází klidu v osobním ani profesním životě. Oscilujíc mezi dvěma milujícími ženami, otcovými ambicemi, vlastními komplexy a službou rodné zemi nenachází prostor pro sebe sama. Očekávání velkého vítězství se v blátivě rozbředlé základně kazašského Bajkonuru mění v předtuchu hrozící smrti nevinných lidí, na níž by doktor nesl nesmazatelnou vinu. Ruský film (2008).

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.