Hlavní navigace

Televizní tipy na úterý: volba papeže, Liga mistrů UEFA a Hlídka v Ardenách

12. 3. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEA Pokud se chystáte strávit dnešní večer před televizní obrazovkou, nabízíme vám několik programových tipů v naší každodenní rubrice.

Každý den vám nabízíme výběr pěti zajímavých pořadů, které by vám neměly ujít. Výběr je čistě individuální a neomezuje se jen na neplacené, volně šířené programy. Tipy pro vás vybíráme z česky a slovensky vysílajících televizí. Pokud chcete sami ostatním doporučit nějaký pořad, můžete tak učinit v diskusi pod touto zprávou.

  • TV Noe, 10:00 - volba papeže - V 10.00 hodin dopoledne bude kardinálské kolegium slavit v Bazilice sv. Petra mši svatou za volbu papeže. Bude ji sloužit děkan kardinálského kolegia, kard. Angelo Sodano, koncelebrovat budou všichni kardinálové. Odpoledne v 15.45 se kardinálové odeberou z Domu sv. Marty do Apoštolského paláce. V 16.30 projdou v procesí z Paolínské kaple do Sixtinské kaple. Zde složí přísahu a po výzvě papežského ceremonáře „extra omnes“ – „všichni ven“ – se kaple uzavře. Televize Noe nabídne svým divákům nejen přenosy těchto obřadů, ale veškeré události bude komentovat. Před zahájením a po přenosu každého z obřadů bude obřady komentovat ze „Studia konkláve“, ve kterém se budou střídat zajímaví hosté. Zdali papež byl nebo nebyl zvolen, bude vždy TV Noe sledovat živě.
  • ČT Sport, 18:00 – HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec - Přímý přenos čtvrtfinálového utkání Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy v ledním hokeji
  • CS Film, 20:00 - drama a podobenství Intimní osvětlení - Jeden z významných snímků tzv. nové české vlny 60. let, který byl zařazen mezi desítku nejlepších domácích filmů všech dob. Celovečerní debut scénáristy a režiséra Ivana Passera je současně jeho jediným dlouhometrážním filmem, který natočil v tehdejším Československu. V této osobité smutné komedii se na malém městě po deseti letech setkávají dva spolužáci – hudebníci: jeden je členem oblastního symfonického orchestru, druhý to dotáhl na ředitele městské hudební školy, staví rodinnou vilku a hraje na pohřbech. Československé drama a podobenství (1965)
  • Prima Cool, 20:15 – FC Barcelona – AC Milán - Přímý přenos odvety osmifinále Ligy mistrů UEFA
  • TV Barrandov, 23:05 – válečné drama Hlídka v Ardenách - Předsunutá hlídka amerických průzkumníků narazila na jednotku německého wehrmachtu. Ale Němci nestřílejí. Je to léčka, chtějí oslavit Vánoce nebo mají v úmyslu se vzdát? Americké válečné drama (1992)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.