Hlavní navigace

Za Český rozhlas bude hovořit bývalý mluvčí Královehradeckého kraje Jiří Hošna

24. 9. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Hošna se začal oboru PR intenzivně věnovat, když zastával post mluvčího Královéhradeckého kraje. Zabýval se zejména externí komunikaci, rozvoji vztahů s novináři a dalšími aktivitami.

Novým mluvčím Českého rozhlasu bude od 1. října devětatřicetiletý Jiří Hošna. Na této pozici tak vystřídá Terezu Krásenskou, která z funkce na vlastní žádost odešla začátkem srpna. Krásenskou k tomuto kroku vedla skutečnost, že figurovala v jedné z magistrátních zakázek, kterou začala prověřovat policie. Hošna vystudoval Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy, obor český jazyk a literatura. Po studiích pracoval několik let v agenturním zpravodajství v České tiskové kanceláři (ČTK). Žurnalistickou praxi vykonával také jako redaktor Mladé fronty Dnes.

KL22 hlasovani

K TÉMATU: Tereza Krásenská už nebude mluvčí Českého rozhlasu, odchází z něj na vlastní žádost

Jiří Hošna se začal oboru Public Relations intenzivně věnovat, když zastával post mluvčího Královéhradeckého kraje. Věnoval se zejména externí komunikaci, rozvoji vztahů s novináři a také marketingovým aktivitám. V rámci evropských projektů se podílel na tvorbě komunikačních a marketingových strategií pro oblast veřejné správy. Před nástupem do Českého rozhlasu působil na manažerské pozici v agentuře AMI Communications. Specializoval se především na korporátní a krizovou komunikaci, nová média a online řešení. Zajišťoval PR aktivity pro významné obchodní společnosti.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.