Hlavní navigace

Thajsko údajně hodlá zažalovat YouTube (aktualizováno)

10. 5. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Aféra videa znevažujícího thajského krále, které se objevilo zhruba před měsícem na serveru YouTube, nekončí. Kvůli krátké nahrávce s pomalovaným obličejem téměř osmdesátiletého monarchy byl začátkem dubna dokonce přístup na YouTube z Thajska zablokovaný. Něco podobného je totiž podle thajské legislativy naprosto nemyslitelné a tvrdě trestané. Blokováním přístupu však kauza nekončí. Thajsko hodlá zažalovat provozovatele YouTube, kterým je nyní společnost Google. Google kvůli YouTube čelí již…

Aféra videa znevažujícího thajského krále, které se objevilo zhruba před měsícem na serveru YouTube, nekončí. Kvůli krátké nahrávce s pomalovaným obličejem téměř osmdesátiletého monarchy byl začátkem dubna dokonce přístup na YouTube z Thajska zablokovaný. Něco podobného je totiž podle thajské legislativy naprosto nemyslitelné a tvrdě trestané. Blokováním přístupu však kauza nekončí. Thajsko hodlá zažalovat provozovatele YouTube, kterým je nyní společnost Google. Google kvůli YouTube čelí již několika žalobám, nejznámnější je zřejmě ta ze strany Viacomu. (Yahoo News)

Aktualizace 11. května v 16:52: Podle posledních zpráv Thajsko přehodnotilo svůj záměr žalovat YouTube, potažmo Google. Důvodem je odstranění dalších závadných snímků a oficiální omluvný dopis. (USA Today)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).