Hlavní navigace

Time: YouTube vynálezem roku

7. 11. 2006
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Prestižní americký časopis Time po roce opět uděloval ceny nejlepším vynálezům roku. Pro někoho možná překvapivě se na prvním místě umístil server YouTube a předběhl tak třeba objevy a vynálezy z oboru medicíny. Time ocenil komunitní povahu sdílení videa v podání YouTube. YouTube před nedávnem koupil Google za 1,65 miliardy dolarů. Dnes je YouTube nejnavštěvovanější službou své kategorie. Denně je na něm prohlíženo 100 milionů videí a každým dnem do už tak bohaté databáze přibývá okolo 70.000…

Prestižní americký časopis Time po roce opět uděloval ceny nejlepším vynálezům roku. Pro někoho možná překvapivě se na prvním místě umístil server YouTube a předběhl tak třeba objevy a vynálezy z oboru medicíny. Time ocenil komunitní povahu sdílení videa v podání YouTube.

YouTube před nedávnem koupil Google za 1,65 miliardy dolarů. Dnes je YouTube nejnavštěvovanější službou své kategorie. Denně je na něm prohlíženo 100 milionů videí a každým dnem do už tak bohaté databáze přibývá okolo 70.000 nových snímků. (CNet News)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).