Hlavní navigace

Nova opět mění plány: Tisíc a jedna noc od pondělí do pátku od 17:30

11. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

11. 2. 2011

Do podvečerních časů od 17:30 přesune od pondělí 14. února televize Nova tureckou telenovelu Tisíc a jedna noc. V krátké době po sobě tak nejsledovanější česká televize změnila programové plány, ve čtvrtek totiž rozeslala mediálním agenturám programové změny, z nichž vyplývalo, že se Tisíc a jedna noc přesune do pozdějších večerních časů od 21:20 hod.

K TÉMATU: Mediálne.sk: Nova přesouvá seriál Tisíc a jedna noc do pozdějšího času

V návaznosti na profil diváků seriálu Tisíc a jedna noc a kritérium sledovanosti v hlavní komerční cílové skupině TV Nova, kterou je D15–54, se TV Nova rozhodla pokračovat s vysíláním tohoto formátu od pondělí do pátku v čase 17:30 hodin, oznámila mluvčí Novy Michaela Fričová v tiskové zprávě, kterou Nova nazvala „Změny v programu TV Nova budou vždy rozhodovat její diváci“. Televize zároveň znovu zopakovala, že Tisíc a jedna noc je podle ní úspěšná.

DATA: Sledovanost telenovely Tisíc a jedna noc na televizi Nova

Cloud 22 temata

Romantický seriál Tisíc a jedna noc byl po Ordinaci v růžové zahradě 2 nejsledovanějším nezpravodajským pořadem v prvním týdnu, kdy byl poprvé uveden na obrazovky. V průměru ho sledovalo 1,3 milionů diváků v kategorii D15+ a více než půl milionu diváků v cílové skupině D15–54. Moderní romantická pohádka zvítězila v kategorii 15+ i nad nejnovějšími americkými velkofilmy, oblíbenými českými seriály a pořady vlastní tvorby, konstatuje Nova.

Vysoký počet diváků, kteří si tento nový formát oblíbili, nám ukázal, že apetit na zahraniční romantické seriály u českých televizních diváků existuje. Z finančního hlediska se seriál Tisíc a jedna noc navíc řadí k nejúspěšnějším formátům TV Nova, tvrdí mluvčí Novy.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.